Powojnik całolistny

Powojnik całolistny Clematis integrifolia

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40-60cm

Clematis integrifolia

Niewysoki, lecz silnie rozrastający się powojnik, dorastający przeciętnie do 60 cm wysokości. W odróżnieniu od większości powojników nie posiada charakteru pnącego lecz jest gatunkiem o pokroju wyprostowanym, aczkolwiek latem, pod naporem kwiatów może się pokładać, dlatego też wymaga podpór. Powojnik całolistny nie jest więc pnączem lecz rośliną zielna, a dokładnie byliną. Występuje naturalnie w południowo-wschodniej Europie i zachodniej Azji. U nas w Polsce nie jest spotykany na naturalnych stanowiskach i występuje tylko jako roślina uprawiana w celach ozdobnych. Nie bez powodu sadzi się go w ogrodach, gdyż kwitnie bardzo długo i jest ozdobny przez większość roku. Liście tego powojnika są owalne, ostro zakończone i całobrzegie, nie wyróżniają się szczególnie.

 

Największą ozdobą są zwieszające się kwiaty pojawiające się pod koniec maja i pozostające na roślinie aż do jesieni. Maja one barwę ciemnofiołkową, dzwonkowaty kształt, a płatki na końcach wywijają się i skręcają w charakterystyczny sposób, dodając kwiatom uroku. Powojnik całolistny nadaje się znakomicie do obsadzania rabat i terenów wokół wyższych drzew, można go również sadzić w donicach na tarasach lub wokół altan, wszędzie prezentuje się znakomicie. Jest mrozoodporny i mało wymagający, wystarczy mu żyzna i próchniczna gleba ogrodowa o umiarkowanej wilgotności oraz półcieniste stanowisko. Należy pamiętać aby przed wiosną przyciąć roślinę na wysokości około 50 cm, zanim wypuści ona nowe pędy. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.40-60cm

Napisz swoją recenzję

Powojnik całolistny

Powojnik całolistny

Clematis integrifolia Niewysoki, lecz silnie rozrastający się powojnik, dorastający przeciętnie do 60 cm wysokości. W odróżnieniu od większości powojników nie posiada charakteru pnącego lecz jest gatunkiem o pokroju wyprostowanym, aczkolwiek latem, pod naporem kwiatów może się pokładać, dlatego też wymaga podpór. Powojnik całolistny nie jest więc pnączem lecz rośliną zielna, a dokładnie byliną. Występuje naturalnie w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »