Cyprysik Lawsona 'Silver Tip'

Cyprysik Lawsona 'Silver Tip' Chamaecyparis lawsoniana 'Silver Tip'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis lawsoniana 'Silver Tip'

Bardzo ładny cyprysik, odróżniający się licznymi białymi upstrzeniami, rozrzuconymi nierównomiernie po wszystkich pędach rośliny. Jest to odmiana należąca do wolniej rosnących, maksymalnie może osiągać nieco ponad 1 metr wysokości przy porównywalnej średnicy. W młodości formuje pokrój jajowaty lub zbliżony nawet do kulistego. Obficie rozgałęzione pędy już u podstawy krzewu rosną pionowo lub pod ostrym kątem w stosunku do osi pionowej rośliny, przy czym końcówki pędów przewisają, zwieszając się łukowato w kierunku ziemi. Największą ozdobą krzewu, obok pokroju, są liczne białe upstrzenia, których ilość zależy od stanowiska – im więcej słońca, tym więcej wszelkich pstrości. Stanowiska słoneczne dodatkowo wpłyną korzystnie na równomierny rozwój pokroju krzewu.

 

Do dobrego wzrostu wymaga gleb przynajmniej średnio żyznych, nie przesychających na dłuższe okresy, w miarę wilgotnych. Po posadzeniu rośliny warto zasilać nawozem do iglaków, jednak po 2 – 3 sezonach można spokojnie zaprzestać takiego wspomagania, rośliny zadomowione poradzą sobie bez większych problemów bez pomocy z zewnątrz. W ogrodzie ciekawie wyglądać może ta odmiana we wszelkich klombach, sadzona od strony nasłonecznionej, w sposób taki aby nie została zdominowana przez inne, silniej rosnące krzewy. Ze względu na niewielkie rozmiary docelowe można sadzić ten cyprysik również do dużych pojemników.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Silver Tip'

Cyprysik Lawsona 'Silver Tip'

Chamaecyparis lawsoniana 'Silver Tip' Bardzo ładny cyprysik, odróżniający się licznymi białymi upstrzeniami, rozrzuconymi nierównomiernie po wszystkich pędach rośliny. Jest to odmiana należąca do wolniej rosnących, maksymalnie może osiągać nieco ponad 1 metr wysokości przy porównywalnej średnicy. W młodości formuje pokrój jajowaty lub zbliżony nawet do kulistego. Obficie rozgałęzione pędy już u podstawy krzewu rosną pionowo ...