Jałowiec płożący 'Glacier'

Jałowiec płożący 'Glacier' Juniperus horizontalis 'Glacier'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus horizontalis 'Glacier'Pięknie wybarwiona odmiana jałowca płożącego o ciekawym pokroju. Jest to karłowy krzew o dość powolnym wzroście, dorastający do 10 cm wysokości i 2 m średnicy, przy czym średnio jego szerokość po 10 latach wzrostu osiąga około 1 m. Wałeczkowate, delikatne pędy rozchodzą się promieniście od środka krzewu, a gałązki rosnące wzdłuż pędów unoszą się lekko ku górze. Drobne igły, przylegające niemal ściśle do pędów mają wyjątkowy srebrzysto niebieski kolor, który utrzymuje się przez cały rok. Dzięki temu wyrazistemu, ciekawemu wybarwieniu jałowiec ten znakomicie nadaje się do zestawień kolorystycznych, szczególnie z roślinami o jaśniejszym np. białym lub żółtym zabarwieniu. Takie zestawienia najlepiej tworzyć na skarpach i w ogródkach skalnych.


Jednak nie są to jedyne zastosowania tej odmiany, znakomicie służy ona jako roślina okrywowa w ogródkach przydomowych, nadaje się również na wrzosowiska, a ze względu na niewielkie wymiary i powolny wzrost może być też przez bardzo długi czas uprawiana w pojemnikach. Jej wymagania zarówno względem gleby jak i stanowiska są niewielkie, jest to bowiem roślina bardzo tolerancyjna i wytrzymała. Dobrze rośnie na lekkich, przeciętnych glebach ogrodowych i umiarkowanej wilgotności oraz kwaśnym lub lekko kwaśnym pH, ale równie dobrze może rosnąć na glebach jałowych, piaszczystych i suchych. Preferuje stanowiska słoneczne, ale może też rosnąć w półcieniu. Jest to roślina bardzo odporna, zarówno na suszę jak i wysokie mrozy. Nie potrzebuje okrywania na zimę, ani szczególnego poświęcania czasu. Jest równie odporna na wszelkie cięcia i można ją dowolnie formować oraz regulować jej wielkość. 

Napisz swoją recenzję

Jałowiec płożący 'Glacier'

Jałowiec płożący 'Glacier'

Juniperus horizontalis 'Glacier' Pięknie wybarwiona odmiana jałowca płożącego o ciekawym pokroju. Jest to karłowy krzew o dość powolnym wzroście, dorastający do 10 cm wysokości i 2 m średnicy, przy czym średnio jego szerokość po 10 latach wzrostu osiąga około 1 m. Wałeczkowate, delikatne pędy rozchodzą się promieniście od środka krzewu, a gałązki rosnące wzdłuż pędów unoszą się lekko ku górze. Drobne igły, ...