Ambrowiec amerykański 'Andre Hanson'

Ambrowiec amerykański 'Andre Hanson' Liquidambar styraciflua 'Andre. Hanson'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-70cm

Liquidambar styraciflua 'Andre. Hanson'

Jest to odmiana ambrowca, podobna do gatunku lecz charakteryzująca się głębszymi nacięciami liści. Dorasta do 15-20 metrów. Korona jest wąsko piramidalna. 5-7 klapowe liście przybierają spektakularny kolor jesienią. Mienią się od koloru czerwieni wina po pomarańcz, żółć i fiolet. Ciekawostka! Na podłożu bardziej wilgotnym kolor liści jet bardziej fioletowy! Na roślinie pojawiają się niepozorne kwiaty w kształcie kapsułek. Jest to drzewo odporne na mróz.

Nadaje się do dużych ogrodów przydomowych. Wielkość drzewa zależy od miejsca jakie znajdą sobie korzenie, dlatego też w mniejszych ogrodach rośliny nie osiągają tak dużych wysokości jak na otwartych przestrzeniach. Pięknie wygląda jesienią w parkach, wzdłuż alei itp.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-70cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański 'Andre Hanson'

Ambrowiec amerykański 'Andre Hanson'

Liquidambar styraciflua 'Andre. Hanson' Jest to odmiana ambrowca, podobna do gatunku lecz charakteryzująca się głębszymi nacięciami liści. Dorasta do 15-20 metrów. Korona jest wąsko piramidalna. 5-7 klapowe liście przybierają spektakularny kolor jesienią. Mienią się od koloru czerwieni wina po pomarańcz, żółć i fiolet. Ciekawostka! Na podłożu bardziej wilgotnym kolor liści jet bardziej fioletowy! Na roślinie pojawiają się ...