Ambrowiec amerykański 'Paarl'

Ambrowiec amerykański 'Paarl' Liquidambar styraciflua 'Paarl'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-50cm

Liquidambar styraciflua 'Paarl'

Stożkowa odmiana ambrowca. Charakteryzuje się mocno wyciągniętą w osi pionowej, wręcz wrzecionowatą koroną, która sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji niewiele miejsca. Rośnie dynamicznie, szczególnie w pierwszych latach, może osiągać do 4 – 5 metrów, początkowo małe sadzonki nie mają widocznego kształtu korony, jest on już wyraźnie zaznaczony u drzewek minimum metrowej wysokości. Wymagania tej odmiany są praktycznie tożsame z wymaganiami gatunku, najlepiej będzie rósł na glebach dobrze zdrenowanych lecz wilgotnych, świetnie nadaje się do sadzenia w pobliżu cieków i zbiorników wodnych.

 

Główne zastosowanie tej rośliny to szpalery wzdłuż ulic, gdzie nie mamy dużo miejsca do wykorzystania, np. na wąskim pasie trawy między jezdnią a chodnikiem sąsiadującym bezpośrednio ze ścianami kamienic.Drzewo to da ładny zielony akcent takiej ulicy, jednocześnie nie zajmie wiele miejsca, korona nie będzie kolidowała z nawet wysokimi naczepami przejeżdżających samochodów a do okien domów nadal będzie dostawać się dużo promieni słonecznych! Oczywiście drzewo to można również sadzić w ogrodach, nawet mniejszych, zarówno wkomponowane w klomby i rabaty jak i pojedynczo lub w postaci szpalerów wzdłuż ścieżki, chodnika. Roślina nie wymaga cięcia ani innych specjalnych zabiegów w ciągu roku, można jedynie małe rośliny okryć przed mrozami przez pierwszy rok – dwa, póki drzewo się nie zaaklimatyzuje. Szczególnie ciekawie wygląda jesienią, ma tendencję do przebarwiania się na kolor złocistożółty na długo przed opadnięciem liści, stanowi wtedy piękny kolorystyczny akcent, który może zostać użyty do planowania dynamicznych, barwnych kompozycji.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-50cm
Oceń 
Dorota Józefowicz
2015-09-04

ambrowiec Paarl

Posadziłam go w zeszłym roku, opatuliłam na zimę i w tym roku ma piękne przyrosty oraz zdrowo wygląda. Rośnie niedaleko tulipanowca.

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański 'Paarl'

Ambrowiec amerykański 'Paarl'

Liquidambar styraciflua 'Paarl' Stożkowa odmiana ambrowca. Charakteryzuje się mocno wyciągniętą w osi pionowej, wręcz wrzecionowatą koroną, która sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji niewiele miejsca. Rośnie dynamicznie, szczególnie w pierwszych latach, może osiągać do 4 – 5 metrów, początkowo małe sadzonki nie mają widocznego kształtu korony, jest on już wyraźnie zaznaczony u drzewek minimum metrowej wysokości. ...