Ambrowiec amerykański 'Thea'

Ambrowiec amerykański 'Thea' Liquidambar sturaciflua 'Thea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-60cm

Liquidambar sturaciflua 'Thea'

Całkiem niedawno wyselekcjonowana w Holandii odmiana, która podobnie jak odmiana ‘Palo Alto’ charakteryzuje się niesamowitym, pomarańczowo czerwonym przebarwieniem liści w okresie jesiennym. Różnica między tymi dwoma kulty warami polega głównie na wielkości dorosłych osobników, o ile ‘Palo Alto’ to niewielkie drzewko, dorastające do 5 – 6 metrów, to odmiana ‘Thea’ to drzewo sporych rozmiarów, dochodzące maksymalnie nawet do 20 metrów wysokości w sprzyjających warunkach! Co się z tym wiąże całkiem inne jest zastosowanie tej odmiany, jest to drzewo nadające się do sadzenia głównie w parkach, dużych, rozległych ogrodach czy jako drzewo soliterowe.

 

Jego finalne rozmiary nieco ograniczają możliwość jego stosowania w ogrodzie jednak należy pamiętać, że ambrowce w warunkach Polski nie dorastają  do takich wysokości jak w środowisku dla siebie naturalnym. 12 – 15 metrów to raczej maksymalny rozmiar jaką kultywar ten może osiągnąć w Polsce po wielu latach uprawy, warto więc chyba sadzić te drzewa, szczególnie biorąc pod uwagę jak pięknie wygląda korona, na której każdy liść przybiera nieco inny odcień koloru od pomarańczowego do czerwonego! Drzewo to nadaje się do uprawy w całym kraju, w chłodniejszych rejonach należy bezwzględnie okrywać młode sadzonki przed mrozami, drzewka o wysokości około 150-200 cm są już praktycznie całkowicie mrozoodporne.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański 'Thea'

Ambrowiec amerykański 'Thea'

Liquidambar sturaciflua 'Thea' Całkiem niedawno wyselekcjonowana w Holandii odmiana, która podobnie jak odmiana ‘Palo Alto’ charakteryzuje się niesamowitym, pomarańczowo czerwonym przebarwieniem liści w okresie jesiennym. Różnica między tymi dwoma kulty warami polega głównie na wielkości dorosłych osobników, o ile ‘Palo Alto’ to niewielkie drzewko, dorastające do 5 – 6 metrów, to odmiana ‘Thea’ to drzewo sporych rozmiarów, dochodzące ...