Ambrowiec amerykański 'Palo Alto'

Ambrowiec amerykański 'Palo Alto' Liquidambar styraciflua 'Paolo Alto'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-70cm

Liquidambar styraciflua 'Paolo Alto'

Cecha, która uczyniła tę odmianę znaną na całym świecie jest przepiękne przebarwienie liści na kolor żywo pomarańczowy lub jasno czerwony podczas jesieni. Liście zaczynają zmieniać barwę jeszcze na długo przed opadnięciem! Dodatkowo korona tego drzewka jest piramidalna, nie zajmuje wiele miejsca, co sprawia, że jest ono chętnie sadzone w miastach, na skwerach, parkingach. Rośnie dynamicznie w pierwszych latach, po osiągnięciu 3 – 4 metrów wysokości mocno zwalnia wzrost, osiągając maksymalnie do 5 – 6 metrów. Najlepsza gleba dla tego gatunku to dobrze zdrenowane, żyzne podłoże, stale lekko wilgotne o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Właśnie takie pH w obrębie bryły korzeniowej oraz stanowisko słoneczne lub lekko tylko ocienione gwarantuje to niesamowite przebarwienie, z którego odmiana ta słynie w świecie! W trakcie sezonu nie trzeba rośliny przycinać, można jedynie podkrzesać boczne gałęzie jeśli chcemy wyprowadzić koronę wyżej na prostym pniu. Młode rośliny w chłodniejszych regionach Polski mogą bardzo dotkliwie cierpieć od mrozu, konieczne jest tam okrywanie roślin przez pierwsze sezony po posadzeniu, starsze drzewa są prawie całkowicie mrozoodporne a nawet jeśli drzewo będzie miało po zimie obrożone końcówki pędów – to nic nie szkodzi, zregeneruje się i już w połowie wiosny po uszkodzeniach nie będzie najmniejszego śladu!

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-70cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański 'Palo Alto'

Ambrowiec amerykański 'Palo Alto'

Liquidambar styraciflua 'Paolo Alto' Cecha, która uczyniła tę odmianę znaną na całym świecie jest przepiękne przebarwienie liści na kolor żywo pomarańczowy lub jasno czerwony podczas jesieni. Liście zaczynają zmieniać barwę jeszcze na długo przed opadnięciem! Dodatkowo korona tego drzewka jest piramidalna, nie zajmuje wiele miejsca, co sprawia, że jest ono chętnie sadzone w miastach, na skwerach, parkingach. Rośnie dynamicznie w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »