Dereń kwiecisty 'Sweetwater'

Dereń kwiecisty 'Sweetwater' Cornus florida 'Sweetwater'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.20-40cm

Cornus florida 'Sweetwater'

        Najsilniej rosnący różowokwitnący dereń, może osiągnąć nawet 6-9 m wysokości i podobną szerokość, jednak przeciętnie dorasta do wysokości około 4 m, mając tendencję do krzewiastego wzrostu, korona krzewu nisko osadzona o zaokrąglonym kształcie. W dolnej części gałęzie ułożone są bardziej poziomo i warstwowo, w górnej wzniesione, najniżej położone często zwisają, nawet do powierzchni gruntu. Podsadki kwiatowe barwy czerwonej lub częściej różowo-czerwonej, nie zmieniają koloru. W czasie kwitnienia krzewy są dosłownie obsypane "kwiatami". Młode przyrosty często zaczerwienione. Liście w lecie czerwonawo zabarwione, a w jesieni czerwonopurpurowe. Wtedy dodatkowo krzew zdobią jasnoczerwone owocostany, które zawiązuje obficie i są one chętnie zjadane przez ptaki. Ze względu na stosunkowo silny wzrost, nadaje się bardziej do średnich i dużych ogrodów, idealny w zastosowaniach parkowych, pojedynczo na trawnikach, a takze do miejsc nieco zacienionych.

 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.20-40cm

Napisz swoją recenzję

Dereń kwiecisty 'Sweetwater'

Dereń kwiecisty 'Sweetwater'

Cornus florida 'Sweetwater'         Najsilniej rosnący różowokwitnący dereń, może osiągnąć nawet 6-9 m wysokości i podobną szerokość, jednak przeciętnie dorasta do wysokości około 4 m, mając tendencję do krzewiastego wzrostu, korona krzewu nisko osadzona o zaokrąglonym kształcie. W dolnej części gałęzie ułożone są bardziej poziomo i warstwowo, w górnej wzniesione, najniżej położone często zwisają, nawet do powierzchni gruntu. Podsadki ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »