Cyprysik Lawsona 'Dick's Weeping'

Cyprysik Lawsona 'Dick's Weeping' Chamaecyparis lawsoniana 'Dick's Weeping'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis  lawsoniana 'Dick's Weeping'

Odmiana cyprysika o pędach silnie zwisających. Rośnie pionowo ku górze, w młodości może wymagać prowadzenia w postaci podwiązywania do palika, starsze egzemplarze powinny sobie poradzić bez większych problemów. Roślina wyróżnia się sinoniebieskim kolorem pędów i igieł, wiosną świeże przyrosty są jasnoniebieskie co daje ładny kontrast ze starszymi igłami, które w tym momencie są szarobłękitne. Rośnie raczej szybko, posadzony w dobrym, żyznym miejscu może osiągać przyrosty rzędu 40 cm rocznie. Do takiego wzrostu wymaga gleb umiarkowanie wilgotnych, nie znosi długich okresów suszy, ale również zastoisk wodnych. Stanowiska zdecydowanie słoneczne – pozwoli to uzyskać ładne wybarwienie igieł, ale również przy dobrym doświetleniu lepiej rozwinie się sylwetka drzewa.

 

Jest to forma zbliżona do bardzo już znanego w Polsce cyprysika nutkajskiego ‘Pendula’, różni się raczej nieznacznie, głównie kolorem. Z tego też powodu może być stosowany do kompozycji z ww. cyprysikiem o zwisających pędach, lub odmianami takimi jak ‘Gloria Polonica’ lub ‘Golden Tears’.  Nasadzenia stworzone z tak unikatowych roślin, które należą niewątpliwie do najpiękniejszych odmian, możliwych do uprawy w naszym klimacie, będą przyciągać wzrok i wzbudzać pozytywne emocje. Piękne są klomby, szczególnie nieco wyższe, budowane przy użyciu krzewów liściastych oraz iglastych, dorastających do 1-3 metrów wysokości, nad którymi górują odmiany tak ciekawe jak właśnie ‘Dick’s Weeping’.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Dick's Weeping'

Cyprysik Lawsona 'Dick's Weeping'

Chamaecyparis  lawsoniana  'Dick's Weeping' Odmiana cyprysika o pędach silnie zwisających. Rośnie pionowo ku górze, w młodości może wymagać prowadzenia w postaci podwiązywania do palika, starsze egzemplarze powinny sobie poradzić bez większych problemów. Roślina wyróżnia się sinoniebieskim kolorem pędów i igieł, wiosną świeże przyrosty są jasnoniebieskie co daje ładny kontrast ze starszymi igłami, które w tym momencie są ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »