Oczar japoński  'Rubra'

Oczar japoński 'Rubra' Hamamelis japonica 'Rubra'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-40cm

Hamamelis japonica 'Rubra'


Niezwykłą cechą oczarów, dzięki której są znane i często sadzone jest fakt, iż kwitną o bardzo nietypowej porze – jesienią, zimą, a także bardzo wczesną wiosną. Oczar japoński w odmianie ‘Rubra’ kwitnąć może w zależności od warunków pogodowych już od listopada do końcówki marca. Kwiaty mają kolor od ciemnego fioletu do żywej czerwieni, zadomowione krzewy przy tym kwitną bardzo obficie i w całości pokryte są frędzelkowatymi kwiatostanami. Widok większego krzewu w okresie kwitnienia pozostawia w pamięci silne wrażenia, szczególnie że ma to miejsce w porze, kiedy z drzew opadły wszystkie liście.

 

Oczary lubią miejsca mniej lub bardziej zacienione, przy czym nie tylko znoszą głęboki cień, ale również świetnie się w takich warunkach czują. Gleba powinna być żyzna, lekko kwaśna, przepuszczalna. Oczary dobrze wyglądają sadzone pojedynczo, na tle ciemnej zieleni np. cisów, które stanowią doskonałe tło w okresie kwitnienia. Można łączyć odmiany o różnych kolorach kwiatów dla rozjaśnienia ogrodu. Oczar japoński nie cierpi od naszych mrozów, ale młode sadzonki przez pierwszy sezon po posadzeniu dobrze jest okryć na zimę, szczególnie na wschodzie oraz północy kraju. Jako dosyć odporną ciekawostkę polecamy tę roślinę także do stosowania w nasadzeniach miejskich, szczególnie w miejscach zacienionych, pod okapem wysokich, starych drzew. W uprawie jest to roślina mało wymagająca, jeśli zadomowi się w nowym miejscu to nie potrzebuje w zasadzie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.


  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Oczar japoński  'Rubra'

Oczar japoński 'Rubra'

Hamamelis japonica 'Rubra' Niezwykłą cechą oczarów, dzięki której są znane i często sadzone jest fakt, iż kwitną o bardzo nietypowej porze – jesienią, zimą, a także bardzo wczesną wiosną. Oczar japoński w odmianie ‘Rubra’ kwitnąć może w zależności od warunków pogodowych już od listopada do końcówki marca. Kwiaty mają kolor od ciemnego fioletu do żywej czerwieni, zadomowione krzewy przy tym kwitną bardzo obficie i w całości pokryte ...