Sosna czarna podgat. krymski

Sosna czarna podgat. krymski Pinus nigra ssp. pallasiana

32,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 10-30cm

Pinus nigra J.F.Arnold subsp. pallasiana (Lamb.) Holmboe
Rzadziej spotykany w Polsce podgatunek sosny czarnej, naturalnie występujący na Półwyspie Bałkańskim, Cyprze, Krymie i w Turcji. Rośnie przede wszystkim w terenach górskich, zajmując chłodne zbocza i wąwozy. Charakteryzuje się podobną jak u Pinus nigra subsp. nigra szeroką, spłaszczoną koroną oraz nieco szerszymi igłami. Dorasta do 25 m wysokości i 10 m szerokości.
Jak wszystkie sosny, wymaga stanowiska słonecznego, za to nie ma dużych wymagań w stosunku do podłoża. Z powodzeniem rośnie na niemal każdej, byle niezbyt mokrej glebie. Toleruje nawet jałowe i suche stanowiska. Polecana do parków i dużych, naturalistycznych ogrodów, przede wszystkim jako samotnik.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 10-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna podgat. krymski

Sosna czarna podgat. krymski

Pinus nigra J.F.Arnold subsp. pallasiana (Lamb.) Holmboe Rzadziej spotykany w Polsce podgatunek sosny czarnej, naturalnie występujący na Półwyspie Bałkańskim, Cyprze, Krymie i w Turcji. Rośnie przede wszystkim w terenach górskich, zajmując chłodne zbocza i wąwozy. Charakteryzuje się podobną jak u Pinus nigra subsp. nigra szeroką, spłaszczoną koroną oraz nieco szerszymi igłami. Dorasta do 25 m wysokości i 10 m szerokości. Jak ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »