Cyprysik Lawsona 'Argenteovariegata'

Cyprysik Lawsona 'Argenteovariegata' Chamaecyparis lawsoniana 'Argenteovariegata'

14,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-60cm

Chamaecyparis lawsoniana 'Argenteovariegata'

    Piękna odmiana o intensywnej zielonej barwie pędów z częściowo białawymi fragmentami (brak chlorofilu w komórkach ), pokrój stożkowaty. Zestawienie powyższych cech jest niezwykle ciekawe i daje prawdziwy urok tej roślinie. Rośnie wolno ok. 1,5 metra w 10 lat. Pędy są cieniutkie, odstają od głównej wiązki co powoduje wzrokowe powiększenie objętości. Zasadniczym mankamentem tego cyprysika jest to, że musi być sadzony w miejsca odsłonięte z dużą ilością wilgoci w glebie. Nie toleruje suchego podłoża na którym źle rośnie i zasycha. Odmiana przydatna do małych ogrodów gdzie ładnie może kontrastować z innymi roślinami.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-60cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Argenteovariegata'

Cyprysik Lawsona 'Argenteovariegata'

Chamaecyparis lawsoniana  'Argenteovariegata'     Piękna odmiana o intensywnej zielonej barwie pędów z częściowo białawymi fragmentami (brak chlorofilu w komórkach ), pokrój stożkowaty. Zestawienie powyższych cech jest niezwykle ciekawe i daje prawdziwy urok tej roślinie. Rośnie wolno ok. 1,5 metra w 10 lat. Pędy są cieniutkie, odstają od głównej wiązki co powoduje wzrokowe powiększenie objętości. Zasadniczym mankamentem tego cyprysika ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »