Czereśnia ptasia 'Plena'

Czereśnia ptasia 'Plena' Prunus avium 'Plena'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Prunus avium 'Plena'


Pięknie kwitnąca odmiana czereśni ptasiej. Jest to drzewo o lekko stożkowatej koronie, typowej dla dzikich czereśni, które można często spotkać w naszych lasach. Od gatunku różni się jednak pełnymi kwiatami, przez co w fazie kwitnienia wygląda wręcz oszałamiająco! Całość wrażenia potęguje śnieżnobiały kolor kwiatów. Czereśnia ta kwitnie na przełomie kwietnia i maja i w swoim pięknie niczym nie ustępuje ozdobnym odmianom wiśni japońskich. Dorasta do 8-10 metrów wysokości oraz około 5-7 metrów szerokości, najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, choć w głównej mierze optymalne warunki zależą tu bardziej od zastosowanej podkładki do szczepienia.

 

Odmiana szczepiona na antypce świetnie poradzi sobie na glebach ubogich i nawet bardzo suchych, kamienistych. Roślina odporna na mróz, może być sadzona w całej Polsce bez obaw o przemarzanie. W Europie zachodniej bywa sadzona jako drzewo alejowe w parkach ale także wzdłuż ruchliwych ulic, w miastach. Świetnie wygląda w parkach oraz większych ogrodach. Jest to wyjątkowa odmiana jak najbardziej zasługująca na miejsce w naszym ogrodzie, może być używana do zestawień kolorystycznych wraz z wiśniami japońskimi o innych kolorach kwiatów oraz formach korony.

Napisz swoją recenzję

Czereśnia ptasia 'Plena'

Czereśnia ptasia 'Plena'

Prunus avium 'Plena' Pięknie kwitnąca odmiana czereśni ptasiej. Jest to drzewo o lekko stożkowatej koronie, typowej dla dzikich czereśni, które można często spotkać w naszych lasach. Od gatunku różni się jednak pełnymi kwiatami, przez co w fazie kwitnienia wygląda wręcz oszałamiająco! Całość wrażenia potęguje śnieżnobiały kolor kwiatów. Czereśnia ta kwitnie na przełomie kwietnia i maja i w swoim pięknie niczym nie ustępuje ...