Forsycja zwisła

Forsycja zwisła Forsythia suspensa

7,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-50 cm

Forsythia suspensa

Jest to bardzo atrakcyjna i wyróżniająca się wyglądem odmiana forsycji pochodząca z Chin i nie występująca obecnie w stanie dzikim. Różni się od innych gatunków forsycji przede wszystkim nietypowym pokrojem. Dorasta do 3 m wysokości, korona jest dość szeroka, a długie i wiotkie, słabo rozgałęzione pędy zwisają ku ziemi tworząc złotą kaskadę. Same pędy są oliwkowo brązowe i puste w środku. Liście są jajowate, zielone, z piłkowanymi brzegami. Kwiaty podobne jak u innych gatunków forsycji, lejkowate, żółte, do 3 cm średnicy, 4-łatkowe, jednak wyrastając na dłuższych szypułkach. Pojawiają się na krzewie jeszcze przed liśćmi.

 

Jest to gatunek łatwy w uprawie, nie ma szczególnych preferencji względem gleby, dobrze rośnie na glebach piaszczysto gliniastych. Jednak powinien rosnąć wyłącznie na stanowiskach słonecznych. Forsycja zwisła jest co prawda odporna na mrozy i nie przemarza zimą, jednak wiosenne przymrozki mogą  uszkodzić  pąki kwiatowe i wówczas forsycja nie kwitnie. Starsze pędy kwitną słabiej, dlatego co jakiś czas (3-4 lata) należy je przerzedzić. Mimo, że gatunek ten ma mniejsze kwiaty niż inne gatunki forsycji i kwitnie także mniej obficie, to jednak jego oryginalny pokrój całkowicie to rekompensuje. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-50 cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja zwisła

Forsycja zwisła

Forsythia suspensa Jest to bardzo atrakcyjna i wyróżniająca się wyglądem odmiana forsycji pochodząca z Chin i nie występująca obecnie w stanie dzikim. Różni się od innych gatunków forsycji przede wszystkim nietypowym pokrojem. Dorasta do 3 m wysokości, korona jest dość szeroka, a długie i wiotkie, słabo rozgałęzione pędy zwisają ku ziemi tworząc złotą kaskadę. Same pędy są oliwkowo brązowe i puste w środku. Liście są jajowate, ...