Forsycja pośrednia 'Spectabilis'

Forsycja pośrednia 'Spectabilis' Forsythia × intermedia 'Spectabilis'

8,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-50 cm

Forsythia × intermedia 'Spectabilis'

 

Jedna z bardziej malowniczych forsycji. Jest to dość duży krzew o szybkim tempie wzrostu, dorasta zazwyczaj do 2 - 3 m wysokości oraz osiąga dość znaczną szerokość. Cechą charakterystyczną tej forsycji są boczne pędy, które delikatnie się przewieszają sprawiając, że  krzew ten przybiera bardzo ciekawy pokrój. Odmianę tę można wykorzystać na wiele sposobów, przede wszystkim można posadzić ją w formie żywopłotu naturalnego lub też formowanego, gdyż bardzo dobrze znosi ona cięcie. Ponadto może być sadzona również pojedynczo, a jej gałęzie po ścięciu w czasie kwitnienia mogą zdobić mieszkania w wazonach.

 

Odmiana ta jest również jedną z chętniej wykorzystywanych w zieleni publicznej, najczęściej w formie szpalerów lub żywopłotów okalających parki lub tereny zabudowane. Zdecydowanie najpiękniej prezentuje się ona w porze kwitnienia, która przypada na kwiecień, przed wypuszczeniem liści. Kwitnienie jest niezwykle obfite, pędy są prawie niewidoczne spod kwiatów. Kwiaty mają kolor żółty i kształt charakterystyczny dla gatunku. Liście również nie różnią się zbyt znacznie od liści gatunku. Forsycja pośrednia ‘Spectabillis’ to krzew o wysokiej mrozoodporności, odporny również na zanieczyszczenia. Nie ma wygórowanych wymagań, jednak zdecydowanie najlepiej rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-50 cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja pośrednia 'Spectabilis'

Forsycja pośrednia 'Spectabilis'

Forsythia × intermedia 'Spectabilis'   Jedna z bardziej malowniczych forsycji. Jest to dość duży krzew o szybkim tempie wzrostu, dorasta zazwyczaj do 2 - 3 m wysokości oraz osiąga dość znaczną szerokość. Cechą charakterystyczną tej forsycji są boczne pędy, które delikatnie się przewieszają sprawiając, że  krzew ten przybiera bardzo ciekawy pokrój. Odmianę tę można wykorzystać na wiele sposobów, przede wszystkim można posadzić ją w ...