Dereń błękitny odm. obliqua

Dereń błękitny odm. obliqua Cornus amomum var. obliqua

8,00 zł

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 40-100cm

Cornus amomum var. obliqua Mill
Krzew liściasty, naturalnie rosnący we wschodniej i środkowej Ameryce Północnej. Osiąga do 3,5 m wysokości i 3 m szerokości. Gałązki purpurowobrązowe, liście zielone, owalne, o wielkości 7 cm, z dobrze widocznymi nerwami.  Kwitnie późną wiosną, kwiaty są żółtawobiałe, drobne, zebrane w kilkucentymetrowe kwiatostany. Pod koniec lata w miejscu kwiatów ukazują się atrakcyjne, białobłękitne owoce.
Dereń błękitny odm. obliqua rośnie na stanowiskach wilgotnych i mokrych, na glebie próchnicznej i żyznej, zarówno w pełnym słońcu, jak również w cieniu. Sięgające ziemi gałęzie ukorzeniają się w pędach, a sam krzew łatwo się rozrasta, tworząc zarośla. Polecany szczególnie w wilgotne miejsca, do parków i naturalizowanych, dużych ogrodów.

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 40-100cm

Napisz swoją recenzję

Dereń błękitny odm. obliqua

Dereń błękitny odm. obliqua

Cornus amomum var. obliqua Mill Krzew liściasty, naturalnie rosnący we wschodniej i środkowej Ameryce Północnej. Osiąga do 3,5 m wysokości i 3 m szerokości. Gałązki purpurowobrązowe, liście zielone, owalne, o wielkości 7 cm, z dobrze widocznymi nerwami.  Kwitnie późną wiosną, kwiaty są żółtawobiałe, drobne, zebrane w kilkucentymetrowe kwiatostany. Pod koniec lata w miejscu kwiatów ukazują się atrakcyjne, białobłękitne owoce. Dereń ...