Dąb dwubarwny

Dąb dwubarwny Quercus bicolor

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-60cm

Quercus bicolor

Średniej wielkości drzewo liściaste, dorastające w Polsce do 25m wysokości, natomiast w kraju swego pochodzenia, którym jest wschodnia część Ameryki Północnej, osiąga nawet do 50m wysokości! Jest drzewem długowiecznym, bardzo wytrzymałym i silnym. Cechuje się rozłożystym pokrojem, jego korona jest bardzo szeroka, gęsto ulistniona i zwykle o kształcie prawie okrągłym, kopulastym. Pień nie osiąga nigdy tak wielkich wymiarów jak u naszych rodzimych dębów, jest raczej smukły, pokryty jasnoszarą, silnie spękaną korą.

 

Posiada duże liście, do 18 cm długości, które są bardzo słabo falowane na brzegach, odwrotnie jajowate i czasem trudno rozpoznać w nich liście dębu. Z wierzchu są ciemnozielone, natomiast wewnętrzna część  liścia jest srebrno owłosiona, spód również jest biało owłosiony. Jesienią zmieniają one barwę na ładny pomarańczowoczerwony odcień. Charakterystyczne są również żołędzie, które praktycznie nie wystają spoza czapeczki. Dąb ten raczej nie jest sadzony w ogrodach ze względu na swoje bardzo duże rozmiary, ale jest dość popularnym drzewem parkowym, a ponadto można go spotkać w ogrodach botanicznych. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, suchych i żyznych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-60cm

Napisz swoją recenzję

Dąb dwubarwny

Dąb dwubarwny

Quercus bicolor Średniej wielkości drzewo liściaste, dorastające w Polsce do 25m wysokości, natomiast w kraju swego pochodzenia, którym jest wschodnia część Ameryki Północnej, osiąga nawet do 50m wysokości! Jest drzewem długowiecznym, bardzo wytrzymałym i silnym. Cechuje się rozłożystym pokrojem, jego korona jest bardzo szeroka, gęsto ulistniona i zwykle o kształcie prawie okrągłym, kopulastym. Pień nie osiąga nigdy tak wielkich ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »