Dąb bezszypułkowy 'Columna'

Dąb bezszypułkowy 'Columna' Quercus petraea 'Columna'

25,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 20-50cm

Quercus petraea 'Columna'

     Pokrój podobny do odmiany dębu szypułkowego 'Fastigiata' i osiąga podobną wysokość około 20 m, choć rośnie wolniej, początkowo dość wąski stosunkowo gęsty i zwarty, potem szerokokolumnowy nieco rozluźniony, gałęzie skierowane do góry. Liście dość wąskie, wydłużone, o klinowatej nasadzie, na wierzchołku krótko zaostrzone, lub zaokrąglone, całobrzegie lub nieregularnie klapowane w górnej części blaszki, klapy liścia zredukowane, liście barwy zielono-niebieskawej na górnej stronie, zielono-szarej na dolnej, długości do około 12-15 cm i szerokości do 4-5 cm, brzeg liścia często falisty. Jest mieszańcem Q. petraea 'Muscaviensis' i Q. robur 'Fastigiata', czasem określany jako Q. x rosacea 'Columna' lub po prostu Q. 'Columna'. Odmiana wprowadzona do uprawy przed 1940 rokiem przez szkółki Hessego w Niemczech.

 

Uprawa i zastosowanie:

Polecany przede wszystkim jako drzewo uliczne, ale efektownie prezentuje się również w parkach. Najlepiej sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych, lub tylko lekko ocienionych. Nie jest zbyt podatny na mączniaka.

 

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 20-50cm

Napisz swoją recenzję

Dąb bezszypułkowy 'Columna'

Dąb bezszypułkowy 'Columna'

Quercus petraea 'Columna'      Pokrój podobny do odmiany dębu szypułkowego 'Fastigiata' i osiąga podobną wysokość około 20 m, choć rośnie wolniej, początkowo dość wąski stosunkowo gęsty i zwarty, potem szerokokolumnowy nieco rozluźniony, gałęzie skierowane do góry. Liście dość wąskie, wydłużone, o klinowatej nasadzie, na wierzchołku krótko zaostrzone, lub zaokrąglone, całobrzegie lub nieregularnie klapowane w górnej części blaszki, klapy ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »