Czeremcha wirginijska odm. demissa

Czeremcha wirginijska odm. demissa Prunus virginiana var. demissa

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Prunus virginiana var. demissa


Czeremcha ta jest bardzo podobna do czeremchy amerykańskiej, którą można spotkać dość powszechnie w niektórych regionach Polski. Zdecydowanie jednak odróżnia się od niej finalnymi rozmiarami – osiąga tylko do 5 metrów wysokości, przy takiej samej szerokości. Może tworzyć gęsto rozgałęzione krzewu lub szerokie, niewysokie drzewka. Kwiaty drobne, zebrane w gęste kwiatostany, pojawiają się późną wiosną, doskonale kontrastują z jasną zielenią świeżych liści, czyniąc optycznie ten krzew bardzo interesującym. Całości dopełnia przepiękny zapach, roztaczający się, podobnie jak w czeremchy amerykańskiej czy pospolitej, w dużej nawet odległości od drzewa.

 

Roślina ta nie posiada specjalnych wymagań siedliskowych, świetnie sobie radzi na glebach słabych, okresowo przesychających, choć należy pamiętać, że dotyczy to roślin rosnących w gruncie kilka lat i zaaklimatyzowanych w danym miejscu – młode sadzonki zawsze trzeba podlewać. Młode krzewy mogą rozwijać się w dużym zacienieniu, choć stanowiska słoneczne zdecydowanie wpływają pozytywnie na ilość zawiązywanych kwiatów. W ogrodzie dobrze jest sadzić tę czeremchę jako element klombów - ma tę zaletę nad czeremchą amerykańską, że nie zagłuszy innych krzewów i nie wyrośnie z niej potężne drzewo.

 

W mniejszych ogrodach sprawdzi się także jako pojedynczo sadzony egzemplarz, drzewo można również przycinać, co spowoduje wyraźne zagęszczenie. Należy również wspomnieć o pięknych owocach, które wyglądają bardzo ozdobnie, ale także posiadają szereg zastosowań – można z nich przyrządzać nalewki, syropy czy dżemy! 

Napisz swoją recenzję

Czeremcha wirginijska odm. demissa

Czeremcha wirginijska odm. demissa

Prunus virginiana var. demissa Czeremcha ta jest bardzo podobna do czeremchy amerykańskiej, którą można spotkać dość powszechnie w niektórych regionach Polski. Zdecydowanie jednak odróżnia się od niej finalnymi rozmiarami – osiąga tylko do 5 metrów wysokości, przy takiej samej szerokości. Może tworzyć gęsto rozgałęzione krzewu lub szerokie, niewysokie drzewka. Kwiaty drobne, zebrane w gęste kwiatostany, pojawiają się późną ...