Cyprysik groszkowy 'Squarrosa'

Cyprysik groszkowy 'Squarrosa' Chamaecyparis pisifera 'Squarrosa'

9,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.15-20cm

Chamaecyparis pisifera  'Squarrosa'

          Odmiana, sprowadzona do Europy w 1843 r. Odmiana drzewiasta, w kraju osiąga kilkanaście metrów wysokości. Z początku szeroko stożkowata i gęsta, z biegiem lat tworzy drzewko o luźnej koronie, z dobrze widocznym pniem i gęstymi skupieniami ulistnionych pędów tylko na końcach gałęzi. Ulistnienie młodociane - miękkie, płaskie, wąziutkie igiełki o długości do 7 mm, z wierzchu niebieskawo zielone, od spodu srebrzyste . Rozwija się dobrze tylko przy dostatecznej wilgotności gleby i powietrza.Odmiana rzadko produkowana -wyparły ja nowsze ciekawsze, barwne jej kultywary.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.15-20cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Squarrosa'

Cyprysik groszkowy 'Squarrosa'

Chamaecyparis pisifera   'Squarrosa'           Odmiana, sprowadzona do Europy w 1843 r. Odmiana drzewiasta, w kraju osiąga kilkanaście metrów wysokości. Z początku szeroko stożkowata i gęsta, z biegiem lat tworzy drzewko o luźnej koronie, z dobrze widocznym pniem i gęstymi skupieniami ulistnionych pędów tylko na końcach gałęzi. Ulistnienie młodociane - miękkie, płaskie, wąziutkie igiełki o długości do 7 mm, z wierzchu niebieskawo ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »