Brzoza (Betula concinna)

Brzoza (Betula concinna) Betula concinna

25,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-50cm

Betula concinna Gunnarsson
Typowe dla brzóz jest krzyżowanie się pomiędzy gatunkami, a także zmienność w zależności od warunków wzrostu. Stąd wynika duża trudność z rozróżnieniem poszczególnych gatunków i odmian. Przykładem jest Betula concinna, która bywa uważana za oddzielny gatunek, ale także jest uznawana za podgatunek brzozy omszonej (wówczas występuje pod nazwą Betula pubescens ssp. concinna Löve & Löve), a nawet uznaje się tę brzozę, podobnie jak np. Betula alba, Betula carpatica, Betula odorata, Betula coriacea, za lokalne formy jednego gatunku, a mianowicie brzozy omszonej Betula pubescens Ehrh.
Betula concinna pochodzi ze Szwecji, naturalnie występuje w rejonach o niskich temperaturach. Ma formę mocno rozkrzewionego drzewa, dorasta do 10-20 m wysokości i 5-6 m szerokości. Wyginające się łukowato ku ziemi pędy są ciemne, prawie czarne. Liście drobne, kora żółtobiała, u starszych egzemplarzy ciemniejąca.
Nie ma specjalnych wymagań glebowych, dobrze zimuje.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-50cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza (Betula concinna)

Brzoza (Betula concinna)

Betula concinna Gunnarsson Typowe dla brzóz jest krzyżowanie się pomiędzy gatunkami, a także zmienność w zależności od warunków wzrostu. Stąd wynika duża trudność z rozróżnieniem poszczególnych gatunków i odmian. Przykładem jest Betula concinna , która bywa uważana za oddzielny gatunek, ale także jest uznawana za podgatunek brzozy omszonej (wówczas występuje pod nazwą Betula pubescens ssp. concinna Löve & Löve), a nawet uznaje się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »