Świerk kaukaski 'Albospicata'

Świerk kaukaski 'Albospicata' Picea orientalis 'Albospicata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.10-15cm

Picea orientalis 'Albospicata'

Bardzo ciekawa odmiana świerka kaukaskiego, o równomiernej stożkowatej budowie, bardzo gęstej.  Dorasta w ciągu 10 lat do 2-3 metrów wysokości. Jest atrakcyjną  odmianą ze względu na swoje intensywnie żółte zabarwienie. To zabarwienie pojawia się na wczesnych pędach. Znika ono po kilku tygodniach.  Igły są bardzo krótki, gęsto ułożone, zaokrąglone na końcach.  Młode szyszki sa fioletowe, później brązowieją.

 

Wymagania: Jest rośliną tolerancyjna co do miejsca, podłoża i jego kwasowości.

 

Zastosowanie: Nadaje się do kompozycji ogrodowej, którą urozmaici swoim kolorem i forma. Ciekawa odmiana jako soliter, stosowana w parkach i ogrodach miejskich.

 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.10-15cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Albospicata'

Świerk kaukaski 'Albospicata'

Picea orientalis 'Albospicata' Bardzo ciekawa odmiana świerka kaukaskiego, o równomiernej stożkowatej budowie, bardzo gęstej.  Dorasta w ciągu 10 lat do 2-3 metrów wysokości. Jest atrakcyjną  odmianą ze względu na swoje intensywnie żółte zabarwienie. To zabarwienie pojawia się na wczesnych pędach. Znika ono po kilku tygodniach.  Igły są bardzo krótki, gęsto ułożone, zaokrąglone na końcach.  Młode szyszki sa fioletowe, później ...