Cedrela chińska 'Flamingo'

Cedrela chińska 'Flamingo' Toona sinensis 'Flamingo'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Toona sinensis 'Flamingo' (syn. Cedrela sinensis 'Flamingo')

      Niezwykle dekoracyjna odmiana, ale bardziej wrażliwa na mróz od gatunku typowego i w naszych warunkach w czasie surowszych zim niestety może przemarzać, nawet do granicy śniegu. Pokrój rośliny wąski, o wyprostowanych, sztywnych i skierowanych do góry dość grubych gałęziach. Za młodu, w trakcie wiosennego rozwoju, liście ułożone są w pęczkach, lekko wzniesione lub poziomo ustawione na gałęziach, po rozwinięciu nieco zwisające. Na wiosnę, w drugiej połowie kwietnia, młode przyrosty są intensywnie różowe (z daleka drzewa te przypominają wówczas barwą niektóre różowokwitnące ozdobne wiśnie, ale różnią się od nich znacznie pokrojem), w miarę upływu czasu liście stają się kremowo-żółte, a ostatecznie przybierają latem barwę zieloną. Dodatkowo jesienią liście przebarwiają się ładnie na kolor żółto-pomarańczowy. Na zimę należy okrywać przynajmniej podstawę drzewka. Liście tej odmiany są smaczniejsze niż u zwykłego gatunku i wykorzystywane jak warzywo.

 

Napisz swoją recenzję

Cedrela chińska 'Flamingo'

Cedrela chińska 'Flamingo'

Toona sinensis 'Flamingo' ( syn. Cedrela sinensis 'Flamingo' )       Niezwykle dekoracyjna odmiana, ale bardziej wrażliwa na mróz od gatunku typowego i w naszych warunkach w czasie surowszych zim niestety może przemarzać, nawet do granicy śniegu. Pokrój rośliny wąski, o wyprostowanych, sztywnych i skierowanych do góry dość grubych gałęziach. Za młodu, w trakcie wiosennego rozwoju, liście ułożone są w pęczkach, lekko ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »