Cedrzyniec kalifornijski 'Pyramidata'

Cedrzyniec kalifornijski 'Pyramidata' Calocedrus decurrens 'Pyramidata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Calocedrus decurrens 'Pyramidata'


 

Dostojna sylwetka większych egzemplarzy tej odmiany cedrzyńca zrobi wrażenie nawet na osobach niezwiązanych kompletnie z ogrodnictwem! Drzewo to wytwarza szeroko piramidalny kształt korony, utrzymujący się stale wraz ze wzrostem rośliny. Mocarny pień najczęściej rozgałęzia się nisko nad ziemią, a jego konary wznoszą się prawie pionowo ku górze. Młode pędy posiadają charakterystyczny dla wielu odmian typu fastigiata pofalowany kształt, na starszych cecha ta ulega lekkiemu zatarciu. Cedrzyniec ten najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, lekko wilgotnych. Stanowiska słoneczne są konieczne do wykształcenia prawidłowego i równomiernego pokroju, gdyby drzewo to rosło w choćby lekkim zacienieniu, mogłoby nie uformować odpowiedniej, stożkowatej korony.

 

W ogrodach najlepiej sadzić razem jedno, dwa lub trzy drzewa jeśli mają rosnąć w skupisku – odradzamy sadzenie tej rzadkiej odmiany w większych skupieniach gdyż zatracimy jej wyjątkowość. Pięknie komponuje się na polanach, szczególnie z takimi rarytasami jak mamutowiec czy kryptomeria. Jest to drzewo, które zadowoli zarówno kolekcjonera, jak i posiadacza niezbyt dużego, przydomowego ogrodu. W większych parkach miejskich również warto pomyśleć o tej odmianie, gdyż łączy w sobie nietuzinkową formę, a jednocześnie ma niewygórowane wymagania i jest proste w uprawie. Najlepiej sadzić do gruntu większe sadzonki, jeśli takimi nie dysponujemy należy przez pierwsze sezony okrywać sadzonki, aby nie podmarzły.


Napisz swoją recenzję

Cedrzyniec kalifornijski 'Pyramidata'

Cedrzyniec kalifornijski 'Pyramidata'

Calocedrus decurrens 'Pyramidata'   Dostojna sylwetka większych egzemplarzy tej odmiany cedrzyńca zrobi wrażenie nawet na osobach niezwiązanych kompletnie z ogrodnictwem! Drzewo to wytwarza szeroko piramidalny kształt korony, utrzymujący się stale wraz ze wzrostem rośliny. Mocarny pień najczęściej rozgałęzia się nisko nad ziemią, a jego konary wznoszą się prawie pionowo ku górze. Młode pędy posiadają charakterystyczny dla ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »