Cyprysik groszkowy 'Snow'

Cyprysik groszkowy 'Snow' Chamaecyparis pisifera 'Snow'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-15cm

Chamaecyparis pisifera  'Snow'

   Odmiana cyprysiku pochodząca z Wielkiej Brytanii i została wprowadzona do handlu w 1971r. Jest to bardzo karłowa odmiana która osiąga 0,3-0,5m po 10 latach. Wzrost wolny. Młode przyrosty wiosną na szubkach przybierają kompletnie biały kolor. Igły nitkowate. Forma mniej lub bardziej kulista, aczkolwiek w późniejszym okresie przybiera nieco stożkowy kształt.

   Najlepiej nasadzić w miejscu osłoniętym od wiatru i lekko cienistym. Gleba powinna być wilgotna. Roślina tolerancyjna na zanieczyszczenia. Należy zwracać uwagę na ostre słońce które często pali roślinę. Świetnie komponuje się roślinami zimozielonymi. Toleruje cięcie.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Snow'

Cyprysik groszkowy 'Snow'

Chamaecyparis pisifera   'Snow'    Odmiana cyprysiku pochodząca z Wielkiej Brytanii i została wprowadzona do handlu w 1971r. Jest to bardzo karłowa odmiana która osiąga 0,3-0,5m po 10 latach. Wzrost wolny. Młode przyrosty wiosną na szubkach przybierają kompletnie biały kolor. Igły nitkowate. Forma mniej lub bardziej kulista, aczkolwiek w późniejszym okresie przybiera nieco stożkowy kształt.    Najlepiej nasadzić w miejscu osłoniętym od ...