Jałowiec sabiński 'Mas'

Jałowiec sabiński 'Mas' Juniperus sabina 'Mas'

9,00 zł

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 40-60cm

Juniperus sabina 'Mas'

 

Odmiana o przeróżnych zastosowaniach w aranżacjach ogrodowych. Jest to niewysoki, rozłożysty krzew o średnio szybkim tempie wzrostu, zwykle do 15 cm rocznie, rozrasta się głównie na szerokość. 10 letnie okazy osiągają około 0,5 m wysokości i do 1,5 m szerokości, ale docelowo może być to nawet 4 m. Posiada trójkątne łuskowate ulistnienie o barwie szaro lub niebieskozielonej, która wraz z przymrozkami i nastaniem zimowych chłodów, zaczyna nabierać brązowego odcienia. Charakterystyczny pokrój roślina zawdzięcza bocznym pędom, które są lekko wzniesione ku górze i łukowato wygięte. Trzeba też dodać, że w wyższej temperaturze wyraźnie czuć wydzielany przez tę roślinę zapach sabinolu, co jest jej dodatkowym atutem.

 

Jałowiec sabiński ‘Mas’ może być wykorzystany zarówno do obsadzania rabat jak i ogrodów skalnych bądź też większych powierzchni pod wysokimi drzewami lub krzewami. Przepięknie prezentuje się w towarzystwie zarówno roślin liściastych jak i iglastych. Na rabatach z roślinami liściastymi mogą mu towarzyszyć hortensje ogrodowe, tawułki, bordowe berberysy lub wysokie trawy, natomiast wśród iglaków wybór jest praktycznie nieograniczony. Na skalnikach można obsadzić go dookoła różnymi odmianami rozchodników, rojników lub żurawek. Jest to odmiana o niedużych wymaganiach, bardzo łatwa w uprawie. Dobrze rośnie na glebach suchych, piaszczystych, na stanowiskach słonecznych lub ewentualnie półcienistych. 

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec sabiński 'Mas'

Jałowiec sabiński 'Mas'

Juniperus sabina 'Mas'   Odmiana o przeróżnych zastosowaniach w aranżacjach ogrodowych. Jest to niewysoki, rozłożysty krzew o średnio szybkim tempie wzrostu, zwykle do 15 cm rocznie, rozrasta się głównie na szerokość. 10 letnie okazy osiągają około 0,5 m wysokości i do 1,5 m szerokości, ale docelowo może być to nawet 4 m. Posiada trójkątne łuskowate ulistnienie o barwie szaro lub niebieskozielonej, która wraz z przymrozkami i ...