Cyprysik groszkowy 'Plumosa Nana'

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Nana' Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Nana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Nana'
Karłowa odmiana cyprysika groszkowego, powstała w Niemczech na początku XX w. Igły mają barwę zieloną, pokrój krzewu jest zwarty, gęsty, regularny, poduszkowaty, o szerokości dwukrotnie większej od wysokości. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do 40-50 cm wysokości, maksymalnie może osiągnąć 80-100 cm wysokości i 150-200 cm szerokości.  
Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i dość mocno zacienionym. Preferuje gleby lekkie, próchniczne, umiarkowanie wilgotne, źle znosi przedłużającą się suszę, zwłaszcza gdy rośnie w pełnym słońcu. Tolerancyjny w stosunku do odczynu podłoża, w pełni mrozoodporny. Polecany do ogrodów, parków i zieleni miejskiej, doskonale prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w kompozycjach, a także w ogrodach skalnych i wrzosowych. Dobrze radzi sobie w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Nana'

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Nana'

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Nana' Karłowa odmiana cyprysika groszkowego , powstała w Niemczech na początku XX w. Igły mają barwę zieloną, pokrój krzewu jest zwarty, gęsty, regularny, poduszkowaty, o szerokości dwukrotnie większej od wysokości. Po dziesięciu latach zwykle dorasta do 40-50 cm wysokości, maksymalnie może osiągnąć 80-100 cm wysokości i 150-200 cm szerokości.   Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i dość mocno ...