Cyprysik groszkowy 'Nana'

Cyprysik groszkowy 'Nana' Chamaecyparis pisifera 'Nana'

14,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-25cm

Chamaecyparis pisifera 'Nana'

    Jest to nadzwyczaj mała, miniaturowa odmiana cyprysika groszkowego pochodząca z Japonii. Cechuje się niezwykle powolnym wzrostem, do kilku centymetrów rocznie! Po około 10 latach osiąga zaledwie do 0,3 m wysokości i około 0,5 m szerokości. Ma pokrój spłaszczonej kuli i przypomina nieco najeżoną poduszkę. Nowe przyrosty są bardzo gęste, ale jednocześnie bardzo krótkie. Pędy są zielone, charakterystycznie skręcone i w niektórych miejscach żółto przebarwione. Liście, podobnie jak u gatunku, są łuskowate i zielone.

 

Jeśli chodzi o uprawę, roślina ta nie jest szczególnie wymagająca. Może rosnąć na przeciętnie żyznych glebach, o obojętnym ph, jednakże najlepszy wzrost występuje na glebach żyznych, piaszczysto-gliniastych, umiarkowanie wilgotnych  i o kwaśnym ph. Odmianę tę można dopasować praktycznie do każdego ogródka, tarasu czy balkonu! W razie potrzeby można ją formować wedle gustu. Doskonale też sprawdza się w ogródkach skalnych bądź orientalnych. Dodatkową zaletą jest odporność tej odmiany na duże mrozy i wiosenne przymrozki.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-25cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Nana'

Cyprysik groszkowy 'Nana'

Chamaecyparis pisifera 'Nana'     Jest to nadzwyczaj mała, miniaturowa odmiana cyprysika groszkowego pochodząca z Japonii. Cechuje się niezwykle powolnym wzrostem, do kilku centymetrów rocznie! Po około 10 latach osiąga zaledwie do 0,3 m wysokości i około 0,5 m szerokości. Ma pokrój spłaszczonej kuli i przypomina nieco najeżoną poduszkę. Nowe przyrosty są bardzo gęste, ale jednocześnie bardzo krótkie. Pędy są zielone, charakterystycznie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »