Grusza chińska biała

Grusza chińska biała Pyrus bretschneideri

25,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 60 -130 cm

Pyrus bretschneideri  Rehder

Grusza chińska biała to hybryda gatunków grusz, występująca naturalnie w północnych regionach Chin. Niedawne badania genetyczne potwierdziły powiązania tego gatunku z gruszą ussuryjską oraz gruszą azjatycką (piaskową). W miejscu swojego naturalnego występowania często gatunek ten uprawiany jest jako drzewo owocowe. Rodzi smaczne, średniej wielkości owoce o skórce w kolorze bardzo jasnożółtym, wręcz białym (stąd nazwa). W przeciwieństwie do często sadzonych obecnie w Polsce grusz azjatyckich, ta posiada owoce w swoim kształcie przypominające bardziej owoce grusz europejskich, nie są one kuliste, a lekko wyciągnięte. Pod względem uprawy grusza ta nadaje się do cieplejszych regionów kraju, w pozostałych również da sobie radę, ale młode sadzonki należy okrywać przez pierwsze zimy. Wzrost średnio szybki, drzewka osiągają raczej niewielkie rozmiary, choć w dużej mierze zależy to od zastosowanej podkładki.

 

Do dobrego kwitnienia, a co za tym idzie również dobrego owocowania konieczne są miejsca słoneczne, ale możliwie osłonięte od wiatrów. Gleba żyzna, wilgotna zdecydowanie pozytywnie wpłynie na sukces w uprawie. W ogrodach oprócz funkcji użytkowej gatunek ten może także pełnić szeroko pojęte funkcje ozdobne. Wiosną ozdobą drzewa są jego śnieżnobiałe kwiaty, które w miejscach słonecznych pojawiają się na gałązkach bardzo obficie. Latem oraz jesienią drzewo zdobią następująco po sobie ciekawe, białawe owoce oraz jesienne złotawo-pomarańczowe liście, które przebarwiają się na dosyć długi okres zanim opadną na ziemię. W ogrodach naturalistycznych pięknie wyglądają nie prowadzone drzewa tego gatunku, tworzące silne rozgałęzione konary już od samej ziemi – widok tak rosnącego drzewa w starszym wieku robi duże wrażenie.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 60 -130 cm

Napisz swoją recenzję

Grusza chińska biała

Grusza chińska biała

Pyrus bretschneideri  Rehder Grusza chińska biała to hybryda gatunków grusz, występująca naturalnie w północnych regionach Chin. Niedawne badania genetyczne potwierdziły powiązania tego gatunku z gruszą ussuryjską oraz gruszą azjatycką (piaskową). W miejscu swojego naturalnego występowania często gatunek ten uprawiany jest jako drzewo owocowe. Rodzi smaczne, średniej wielkości owoce o skórce w kolorze bardzo jasnożółtym, wręcz białym ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »