Grusza ussuryjska

Grusza ussuryjska Pyrus ussuriensis

25,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30 - 100 cm

Pyrus ussuriensis

Jest to gatunek gruszy pochodzący z północnej Japonii oraz z północno-wschodnich Chin i Korei. Jest ona tam bardzo pospolita i może dorastać do 15 m wysokości. U nas nie osiąga już tak dużych wymiarów, a ponadto występuje niezwykle rzadko, zwykle spotykana jest w ogrodach botanicznych lub jako roślina ozdobna uprawiana zwykle przez kolekcjonerów. Z kolei w USA grusza Ussuryjska jest wykorzystywana głównie jako podkładka zarówno w sadownictwie jak i w szkółkarstwie ozdobnym. Wynika to z tego względu iż grusza ussuryjska jest jednym z najbardziej odpornych na mróz i zarazę ogniową gatunków grusz. To średniej wielkości drzewo zazwyczaj przybiera formę kulistą lub delikatnie stożkową, jego pędy są żółtoszare, lekko omszone i cierniste.

 

Liście w trakcie sezonu, latem są ciemnozielone, jednak jesienią przebarwiają się na bardzo atrakcyjne czerwono purpurowe barwy, co jest dodatkowym walorem ozdobnym tego gatunku. Liście są stosunkowo duże, jajowate ale wydłużone i ostro zakończone, a na brzegach ząbkowane i szczeciniaste. Kwiaty są duże, pąki różowe, natomiast po rozwinięciu płatki kwiatów stają się śnieżnobiałe z czarnymi pręcikami w środku. Oprócz tego że cieszą oczy, wydzielają bardzo ładny zapach przyciągający liczne owady. Dojrzewające późną jesienią owoce są jadalne, aczkolwiek nie wszystkim odpowiada ich smak. W kształcie są gruszkowate lub kuliste, do 3,5 cm średnicy, okryte zielonożółtą skórką z czerwonym odcieniem. Grusza Ussuryjska preferuje gleby piaszczyste lub lekko gliniaste najlepiej o obojętnym pH, najlepszym stanowiskiem są dla niej miejsca słoneczne lub półcieniste. 

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30 - 100 cm

Napisz swoją recenzję

Grusza ussuryjska

Grusza ussuryjska

Pyrus ussuriensis Jest to gatunek gruszy pochodzący z północnej Japonii oraz z północno-wschodnich Chin i Korei. Jest ona tam bardzo pospolita i może dorastać do 15 m wysokości. U nas nie osiąga już tak dużych wymiarów, a ponadto występuje niezwykle rzadko, zwykle spotykana jest w ogrodach botanicznych lub jako roślina ozdobna uprawiana zwykle przez kolekcjonerów. Z kolei w USA grusza Ussuryjska jest wykorzystywana głównie jako ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »