Złotokap zwyczajny 'Quercifolium'

Złotokap zwyczajny 'Quercifolium' Laburnum anagyroides 'Quercifolium'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Laburnum anagyroides 'Quercifolium'

   Dębolistna odmiana złotokapu to wielki rarytas w krajowym szkółkarstwie. Roślina jest znana głównie z kolekcji botanicznych oraz arboretów, w prywatnych ogrodach występuje naprawdę rzadko. Od gatunku różni się głównie formą liścia, który zamiast typowego klapowania wykształca liść podobny do liści dębu. Roślina rozwija się zazwyczaj dość dynamicznie w naszym klimacie, nadaje się do sadzenia praktycznie w całym kraju, choć na północy Polski należy młode sadzonki okrywać – mogą podmarzać, a ich regeneracja trwa dość długo. Złotokap ma niewielkie wymagania glebowe, do tego znosi dłuższe susze.

 

Jest więc rośliną odpowiednią dla osób mających niewiele czasu na zajmowanie się ogrodem, jednocześnie pozwoli na szybkie uzyskanie bardzo ładnego efektu optycznego – kwitnienie złotokapu należy do najbardziej spektakularnych wśród roślin możliwych do uprawy w Polsce! Długie sznury złocistych kwiatów zwisają obficie z pędów rośliny i już krótki rzut oka uzmysławia pochodzenie polskiej nazwy botanicznej tego gatunku. W ogrodzie złotokap powinien rosnąć przede wszystkim w miejscach słonecznych, najlepiej jako mały soliter, pojedynczo. Ewentualnie dobry efekt daje sadzenie go w małych klombach, gdzie będzie górował nad pozostałą roślinnością i nie będzie przez inne rośliny tłumiony. Ze względu na niewielkie wymagania polecamy tę odmianę do zieleni miejskiej.


Napisz swoją recenzję

Złotokap zwyczajny 'Quercifolium'

Złotokap zwyczajny 'Quercifolium'

Laburnum anagyroides 'Quercifolium'    Dębolistna odmiana złotokapu to wielki rarytas w krajowym szkółkarstwie. Roślina jest znana głównie z kolekcji botanicznych oraz arboretów, w prywatnych ogrodach występuje naprawdę rzadko. Od gatunku różni się głównie formą liścia, który zamiast typowego klapowania wykształca liść podobny do liści dębu. Roślina rozwija się zazwyczaj dość dynamicznie w naszym klimacie, nadaje się do sadzenia ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »