Świerk kłujący 'Virgata'

Świerk kłujący 'Virgata' Picea pungens 'Virgata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Picea pungens 'Virgata'

 

Świerk kłujący ‘Virgata’ to nazwa zbiorowa, nie określająca jednej konkretnej odmiany tzn. ściśle rzecz biorąc jednego konkretnego genotypu. Należą do tej grupy wszystkie świerki kłujące, charakteryzujące się bardzo nieregularnym pokrojem oraz na ogół dosyć dużą dynamiką wzrostu. Jako, że nie są to typowe klony, rozmnażane metodą wegetatywną, to mogą dosyć mocno różnić się pokrojem – jedne będą wytwarzać sylwetki bardziej skupione, zwarte, inne bardzo luźne i nieregularne. Również wybarwienie tych egzemplarzy może różnić się lekko, przyjmując mniej lub bardziej niebieski odcień.

 

Znajdując więc w szkółce roślinę oznaczoną tą nazwą warto zapytać czy należy ono do jakiejś konkretnej odmiany lub jak wygląda osobnik mateczny. Coraz częściej odmiany w tym typie są oznaczane jako konkretne odmiany, z bardziej znanych można wyróżnić odmianę pana Skórki – ‘Turawa’. Do dobrego wzrostu świerk taki nie wymaga wiele – typowa gleba ogrodowa, o umiarkowanym poziomie wilgotności w zupełności wystarczy. Jeśli mamy glebę o naprawdę niskiej jakości to braki można nadrobić nawożeniem, nie ma najmniejszej potrzeby wymieniania dużej ilości gleby przed sadzeniem. Rośliny te są w pełni mrozoodporne w warunkach klimatycznych Polski i można je sadzić bez obaw. Idealne rośliny na solitery, wszelkie miejsca widoczne i eksponowane.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Virgata'

Świerk kłujący 'Virgata'

Picea pungens 'Virgata'   Świerk kłujący ‘Virgata’ to nazwa zbiorowa, nie określająca jednej konkretnej odmiany tzn. ściśle rzecz biorąc jednego konkretnego genotypu. Należą do tej grupy wszystkie świerki kłujące, charakteryzujące się bardzo nieregularnym pokrojem oraz na ogół dosyć dużą dynamiką wzrostu. Jako, że nie są to typowe klony, rozmnażane metodą wegetatywną, to mogą dosyć mocno różnić się pokrojem – jedne będą ...