Dąb (Quercus stellata)

Dąb (Quercus stellata) Quercus stellata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 20-30cm

Quercus stellata


Okazały dąb o pięknej sylwetce, występujący naturalnie na wschodzie Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj możemy spotkać ten dąb w europejskich arboretach rosnący w formie ładnego, średniej wielkości drzewa. Przeciętnie osiąga do 10 – 15 metrów wysokości, posiada rozbudowaną koronę opartą na szeregu mocnych konarów – przypomina tym samym nieco budowę dębu szypułkowego. Jego liście posiadają bardzo charakterystyczny kształt, który ciężko pomylić z innym gatunkiem, mają prostopadle odchodzące klapy, przypominając przez to krzyż maltański. Są lekko skórzaste, połyskliwe z wierzchu i pokryte drobnym kutnerkiem od spodniej strony. Drewno tego drzewa jest bardzo twarde i odporne na gnicie. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego, gleby żyzne, lekko gliniaste.

 

W większych ogrodach lub parkach pięknie wyglądają skupiska tych dębów na przykład na brzegu polany, w ogrodach mniejszych może rosnąć jako soliter w miejscu wyeksponowanym. Bardzo ładnie wyglądają aleje obsadzone tym dębem, do obsadzania wąskich ulic miejskich się jednak nie nadaje. Rozłożysta korona tego drzewa predestynuje go do zajęcia dobrze widocznych miejsc w miejskich parkach, na skwerach czy promenadach. Będzie zdobił te miejsca ciemną zielenią liści w trakcie lata, jesienią z kolei przebarwi się na żółto-czerwono i również doda dużo uroku.

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Dąb (Quercus stellata)

Dąb (Quercus stellata)

Quercus stellata Okazały dąb o pięknej sylwetce, występujący naturalnie na wschodzie Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj możemy spotkać ten dąb w europejskich arboretach rosnący w formie ładnego, średniej wielkości drzewa. Przeciętnie osiąga do 10 – 15 metrów wysokości, posiada rozbudowaną koronę opartą na szeregu mocnych konarów – przypomina tym samym nieco budowę dębu szypułkowego. Jego liście posiadają bardzo charakterystyczny ...