Cyprys arizoński

Cyprys arizoński Cupressus arizonica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cupressus arizonica

       Piękne drzewo z rodziny cyprysowatych, pochodzące z południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Cyprys występuje w stanowiskach górskich, na wysokości od 1300 do 2500 m n.p.m. Tworzy lasy mieszane z takimi drzewami jak dąb sosna osika klon. Wysokość do 20 m, pokrój wąskostożkowy, korona gęsta, często ma kilka pni. Kora jest błyszcząca, szara, z wiekiem staje się bardziej bruzdkowana i szorstka. Liście szarawe łuski długości 2 mm. Kwiaty męskie - małe żółte, umieszczone na końcach pędów. Żeńskie - szarozielone, rosną z boku gałęzi. Owoce kuliste szyszki o średnicy 3 cm. Początkowo są szare, później stają się brunatne. Po otwarciu pozostają na drzewie przez długi czas. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak w naszym klimacie jest mało odporny na mrozy i może nawet całkiem przemarzać .  

         Zastosowanie: wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne i na wysoki żywopłot w klimacie ciepłym ,umiarkowanym o mniejszych spadkach temperatur w zimie .

Napisz swoją recenzję

Cyprys arizoński

Cyprys arizoński

Cupressus arizonica        Piękne drzewo z rodziny cyprysowatych, pochodzące z południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Cyprys występuje w stanowiskach górskich, na wysokości od 1300 do 2500 m n.p.m. Tworzy lasy mieszane z takimi drzewami jak dąb sosna osika klon. Wysokość do 20 m, pokrój wąskostożkowy, korona gęsta, często ma kilka pni. Kora jest błyszcząca, szara, z wiekiem staje się bardziej bruzdkowana i szorstka. Liście ...