Hortensja 'Forever Pink'

Hortensja 'Forever Pink' Hydrangea 'Forever Pink'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hydrangea 'Forever Pink'


Jedna z najpiękniejszych kompaktowych hortensji znosząca nasze warunki klimatyczne.

Wymagania: Najlepiej rośnie w bogatej glebie, o średniej wilgoci, dobrze przepuszczalnej. Lubi miejsca półcieniste. Toleruje pełne słońce tylko wtedy gdy gleba jest wilgotna, lub często nawadniana. PH gleby wpływa koloru kwiatu (kolor niebieski w bardzo kwaśnych i kolor różowy w lekko kwaśnych do zasadowych). Aby kwiat był bardziej niebieski należy dodać siarczan glinu do gleby, aby były jaśniejsze należy dodać węglan wapnia. Kwiaty pojawiają się na dwuletnich pędach. Może być uprawiany w strefie 5 z zabezpieczeniem zimowym (słoma lub zawinięcie w jutę),podczas ostrych zim może stracić znaczną ilość pąków. Jest to kompaktowy, krzew liściasty z zaokrąglonym pokroju który zazwyczaj rośnie w naszych warunkach do 1.5 metra wysokości. Wiechy kwiatowe są różowe lub niebieskie, zaokrąglone. Pojawiają się w czerwcu, jest to cecha charakterystyczna tej odmiany. Tzn. kwiaty pojawiają się najszybciej z wszystkich odmian hortensji. Utrzymują się na krzewie przez okres około dwóch miesięcy. Posiada duże, ząbkowane, odwrotnie jajowatych do eliptycznych, błyszczące, zielone liście średniej wielkości. Dzięki sztywnym pędom i zwartej budowie krzew nie deformuje się pod wpływem ciężkich kwiatostanów, oraz kropel wody osadzających się na liściach. Jest odporny na choroby grzybowe i nie atakują jej szkodniki.

Zastosowanie: Upiększy niejeden ogród jako soliter na trawniku, odmiana asadzona wzdłuż ścieżek, brzegów oczek wodnych, świetnie prezentuje się na skalnikach, w ogrodach oreinalnych oraz na Patio.

Napisz swoją recenzję

Hortensja 'Forever Pink'

Hortensja 'Forever Pink'

Hydrangea 'Forever Pink' Jedna z najpiękniejszych kompaktowych hortensji znosząca nasze warunki klimatyczne. Wymagania: Najlepiej rośnie w bogatej glebie, o średniej wilgoci, dobrze przepuszczalnej. Lubi miejsca półcieniste. Toleruje pełne słońce tylko wtedy gdy gleba jest wilgotna, lub często nawadniana. PH gleby wpływa koloru kwiatu (kolor niebieski w bardzo kwaśnych i kolor różowy w lekko kwaśnych do zasadowych). Aby ...