Modrzew dahurski

Modrzew dahurski Larix gmelinii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 70cm

Larix gmelinii

Drzewo iglaste, należące do rodziny sosnowatych, osiągające dość duże wymiary, nawet do 50 m wysokości. Zazwyczaj jednak w naturze spotyka się średniej wielkości osobniki, mierzące po kilkanaście metrów. Modrzew dahurski pochodzi ze wschodniej Syberii, występuje również na terenie Mandzurii, a także w północnych rejonach Chin i Mongolii. Na północy graniczy z tundrą. Jest dość słabo rozgałęzionym drzewem, ma regularny, prosty pokrój i luźno rozłożone gałęzie, które opadają nieco ku ziemi. Liście mają kształt szpilek, są jasnozielone, do 3 cm dugości nie kłujące, zebrane w pączki na krótkopłodach, nawet po kilkadziesiąt sztuk. Opadają na zimę, ale rozwijają się już wczesną wiosną, nawet jeszcze przed odmarznięciem gleby!

 

Szyszki żeńskie są małe, początkowo jasnoróżowe, później brązowe, w kształcie małych różyczek. Są owalne i złożone z cienkich łusek, których brzegi nie są jak u niektórych modrzewi zagięte do wewnątrz. Co ciekawe, w przeciwieństwie do igieł, szyszki pozostają na drzewie nawet przez kilka lat zdobiąc go zarówno latem jak i zimą! Modrzew dahurski nie jest wymagającym gatunkiem, w naszych warunkach rośnie bardzo dobrze, na różnych rodzajach gleby. Znakomicie znosi duże mrozy, jednak lubi stanowiska słoneczne. Pięknie wygląda w dużych ogrodach i parkach wśród innych roślin zarówno iglastych jak i liściastych. 

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 70cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew dahurski

Modrzew dahurski

Larix gmelinii Drzewo iglaste, należące do rodziny sosnowatych, osiągające dość duże wymiary, nawet do 50 m wysokości. Zazwyczaj jednak w naturze spotyka się średniej wielkości osobniki, mierzące po kilkanaście metrów. Modrzew dahurski pochodzi ze wschodniej Syberii, występuje również na terenie Mandzurii, a także w północnych rejonach Chin i Mongolii. Na północy graniczy z tundrą. Jest dość słabo rozgałęzionym drzewem, ma regularny, ...