Dąb Aliena

Dąb Aliena Quercus aliena

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-30cm

Quercus aliena

     Drzewo dorastające do wysokości 30 m, przypomina amerykański Q. prinus, dość szybko rosnące. Gałęzie wzniesione do góry lub poziomo rozpostarte. Pochodzi z Chin, Japonii i Korei, gdzie rośnie w umiarkowanie wilgotnych lasach mieszanych. Korowina pnia szara, nieregularnie spękana. Młode pędy jasne, żółto-zielone. Liście wąskoeliptyczne lub odwrotnie jajowate, krótko zaostrzone na wierzchołku, duże, długości do około 20 cm i do około 14 cm szerokości, o klinowatej lub zaokrąglonej nasadzie, wyraźnie żebrowane, o falistym brzegu, grubo i regularnie ząbkowane, prawie klapowane, po 10-15 ząbków z każdej strony brzegu liścia, na górnej stronie liście są ciemnozielone i błyszczące, na spodniej jaśniejsze i omszone, jesienią przebarwiają się na żółto. Żołędzie eliptyczne lub owalne w zarysie, do 2,5 cm długości, otoczone miseczką do połowy.

 

Uprawa i zastosowanie:

Jesienią bardzo efektownie przebarwia liście na dość jednolity żółty kolor. Najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych, ale może być sadzony również w nieco zacienionych, na żyznych i przepuszczalnych glebach, toleruje zasadowy odczyn. Drzewo odporne na mrozy. Szczególnie polecane do sadzenia w parkach oraz jako drzewo uliczne, gdyż toleruje zanieczyszczenia powietrza.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Dąb Aliena

Dąb Aliena

Quercus aliena      Drzewo dorastające do wysokości 30 m, przypomina amerykański Q. prinus, dość szybko rosnące. Gałęzie wzniesione do góry lub poziomo rozpostarte. Pochodzi z Chin, Japonii i Korei, gdzie rośnie w umiarkowanie wilgotnych lasach mieszanych. Korowina pnia szara, nieregularnie spękana. Młode pędy jasne, żółto-zielone. Liście wąskoeliptyczne lub odwrotnie jajowate, krótko zaostrzone na wierzchołku, duże, długości do około ...