Dąb (Quercus variabilis)

Dąb (Quercus variabilis) Quercus variabilis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-40cm

Quercus variabilis

     Drzewo o szerokiej, dość luźnej i rozłożystej półkolistej koronie, osiąga w naturze do 25 m wysokości, w uprawie zwykle jednak rośnie niższe, do około 15 m. Występuje w Chinach, Japonii i Korei. Korowina gruba, szara lub brązowo-szara, korkowa. Młode rozwijające się pędy omszone, po rozwinięciu nagie. Liście przypominają liście kasztanów, są jajowatolancetowate lub wąskoeliptyczne długości do około 15 cm i około 6 cm średnicy, zaostrzone na wierzchołku, u nasady zaokrąglone lub nieco sercowate, brzeg liścia ząbkowany, ząbki zakończone około 0,5 cm szczecinką, są dość skórzaste, ciemnozielone na górnej stronie i nagie, na dolnej stronie białe lub szare i miękko omszone, w jesieni przebarwiają się na żółto. Wiosną pojawiają się żółte kotkowate, zwisające kwiatostany męskie długości 10 cm. Żołędzie okrągłe, siedzące, jasnobrązowe, omszone, średnicy około 2 cm, w 2/3 długości okryte miseczką, omszoną o długich nitkowatych łuskach odgiętych na zewnątrz, dojrzewają jesienią w drugim roku po kwitnieniu.

 

Uprawa i zastosowanie:

Wymaga stanowisk ciepłych, słonecznych lub tylko lekko zacienionych. Toleruje różne rodzaje gleb, pod warunkiem, że nie są zbyt wilgotne, ale preferuje żyzne, głębokie i gliniaste. Kora podobna nieco do kory dębu korkowego i podobnie wykorzystywana w Chinach, ale rzadziej, gdyż nie jest tak produktywny. Dobrze znosi przycinanie, ale jest bardzo wrażliwy na przesadzanie. Gatunek dekoracyjny, dość odporny na mróz, ale ciepłolubny.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Dąb (Quercus variabilis)

Dąb (Quercus variabilis)

Quercus variabilis      Drzewo o szerokiej, dość luźnej i rozłożystej półkolistej koronie, osiąga w naturze do 25 m wysokości, w uprawie zwykle jednak rośnie niższe, do około 15 m. Występuje w Chinach, Japonii i Korei. Korowina gruba, szara lub brązowo-szara, korkowa. Młode rozwijające się pędy omszone, po rozwinięciu nagie. Liście przypominają liście kasztanów, są jajowatolancetowate lub wąskoeliptyczne długości do około 15 cm i około ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »