Bukszpan drobnolistny 'Tall Boy'

Bukszpan drobnolistny 'Tall Boy' Buxus sinica 'Tall Boy'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-15cm

Buxus sinica 'Tall Boy'
"Tall boy" oznacza "wysoki chłopiec". Jest to odmiana kolumnowa o wyjątkowo gęstym pokroju. Liście małe, zaokrąglone, ciemnozielone, lekko brązowiejące zimą. Wiosną na krzewie pojawiają się niepozorne, kremowe, pachnące kwiaty. Jak wszystkie bukszpany rośnie wolno, ostatecznie po 20-50 latach osiągając wysokość 2 m.
Nie ma dużych wymagań glebowych i klimatycznych, odporny na suszę, dobrze rośnie w prawie każdej glebie, dobrze znosi cień. Świetnie nadaje się na obwódki i do pojemników. Dobrze znosi cięcie, chociaż wąsko kolumnowy kształt bukszpanu drobnolistnego 'Tall Boy' sprawia, że nawet bez cięcia tworzy swobodne, ale kształtne żywopłoty. Nadaje się raczej do miejsc osłoniętych, ponieważ zarówno ostre słońce jak i mroźne zimowe wiatry mogą go uszkadzać.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan drobnolistny 'Tall Boy'

Bukszpan drobnolistny 'Tall Boy'

Buxus sinica 'Tall Boy' "Tall boy" oznacza "wysoki chłopiec". Jest to odmiana kolumnowa o wyjątkowo gęstym pokroju. Liście małe, zaokrąglone, ciemnozielone, lekko brązowiejące zimą. Wiosną na krzewie pojawiają się niepozorne, kremowe, pachnące kwiaty. Jak wszystkie bukszpany rośnie wolno, ostatecznie po 20-50 latach osiągając wysokość 2 m. Nie ma dużych wymagań glebowych i klimatycznych, odporny na suszę, dobrze rośnie w prawie każdej ...