Cis pośredni 'Flushing'

Cis pośredni 'Flushing' Taxus media 'Flushing'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus  media  'Flushing'

   Odmiana wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych w 1952r . Zalicza się do odmian karłowych aczkolwiek silnie rosnących po 10 latach osiąga 2,5m wysokości o około 0,5m szerokości . Pokrój kolumnowy bardzo gęsty. Igły bardzo krótkie oliwkowo zielone. Roślina silnie trująca. Owoce w postaci czerwonych okrągłych kulek pojawiające się na osobniku żeńskim.

   Najlepiej rośnie w półcieniu i pełnym słońcu. Gleba powinna być wilgotna i piaszczysta. Świetnie akceptuje cięcie i przycinanie najlepiej wykonywać je wczesną wiosną. Świetnie nadaje się do małych ogrodów. Może byś zastosowana jako drzewa olejowe bądź pojedyncze w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie.

Napisz swoją recenzję

Cis pośredni 'Flushing'

Cis pośredni 'Flushing'

Taxus  media   'Flushing '    Odmiana wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych w 1952r . Zalicza się do odmian karłowych aczkolwiek silnie rosnących po 10 latach osiąga 2,5m wysokości o około 0,5m szerokości . Pokrój kolumnowy bardzo gęsty. Igły bardzo krótkie oliwkowo zielone. Roślina silnie trująca. Owoce w postaci czerwonych okrągłych kulek pojawiające się na osobniku żeńskim.    Najlepiej rośnie w półcieniu i pełnym słońcu. Gleba ...