Brzoza Purpusa

Brzoza Purpusa Betula purpusii

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 15-45cm

Betula purpusii


     Jest mieszańcem brzozy żółtej (B. alleghaniensis) z brzozą drobną (B. pumila), spotykanym także na stanowiskach naturalnych w południowo-wschodniej Kanadzie i we wschodnich stanach USA, występuje tam w lasach na podmokłych terenach. Posiada cechy pośrednie między gatunkami rodzicielskimi. Liście wyglądają podobnie jak u brzozy żółtej, ale są zaokrąglone na wierzchołku. Drzewo to dorasta do wysokości około 10-15 m. Korona drzewa jest owalna w zarysie i dość gęsta. Korowina pnia barwy szarobrązowej, łuszcząca się okrężnie i odsłaniająca jasnobrązową korowinę.

Uprawa i zastosowanie:

    Najładniej prezentuje się sadzona pojedynczo, gdy może rozwinąć w pełni swoją koronę. Najbardziej optymalnymi warunkami uprawy dla tej brzozy będzie w pełni nasłonecznione stanowisko i przepuszczalna, ale dostatecznie wilgotna i nie przesychająca nadmiernie gleba.

 

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 15-45cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza Purpusa

Brzoza Purpusa

Betula purpusii      Jest mieszańcem brzozy żółtej (B. alleghaniensis) z brzozą drobną (B. pumila), spotykanym także na stanowiskach naturalnych w południowo-wschodniej Kanadzie i we wschodnich stanach USA, występuje tam w lasach na podmokłych terenach. Posiada cechy pośrednie między gatunkami rodzicielskimi. Liście wyglądają podobnie jak u brzozy żółtej, ale są zaokrąglone na wierzchołku. Drzewo to dorasta do wysokości ...