Dereń - Cornus hemsleyi

Dereń - Cornus hemsleyi Cornus hemsleyi

8,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Cornus hemsleyi Schneid. & Wang.
Dereń pochodzący z południowo-zachodnich Chin, gdzie można go spotkać w lasach i zaroślach górskich, na wysokości 1000-4000 m n.p.m. Jest to krzew lub małe drzewo, osiągające 2-5 m. Pędy ma ciemnoczerwone lub brązowe, błyszczące, wzniesione. Liście zielone, owalne, gładkie, z typowym dla dereni równolegle umieszczonym unerwieniem, przeważnie nie większe niż 9 x 5 cm. Na wierzchołkach pędów, w czerwcu lub lipcu, pojawiają się kwiaty białe lub żółtawe, drobne, zebrane w baldachogrona. Owoce dojrzewają we wrześniu, są okrągłe, czerwonopurpurowe lub czarne, mają wielkość ok. 5 mm.
Cornus hemsleyi jest w Polsce rośliną rzadką, prawie niespotykaną. W ogrodzie będzie stanowił nie tylko ciekawostkę, ale przede wszystkim ozdobę z powodu barwnych, rzadko rozgałęziających się, oryginalnych pędów, wyeksponowanych zwłaszcza zimą, a także żywej zieleni gładkich liści latem. W Chinach ten dereń jest wykorzystywany w przemyśle: z liści i kory pozyskuje się taniny, a olej z nasion jest stosowany do produkcji mydeł.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Napisz swoją recenzję

Dereń - Cornus hemsleyi

Dereń - Cornus hemsleyi

Cornus hemsleyi Schneid. & Wang. Dereń pochodzący z południowo-zachodnich Chin, gdzie można go spotkać w lasach i zaroślach górskich, na wysokości 1000-4000 m n.p.m. Jest to krzew lub małe drzewo, osiągające 2-5 m. Pędy ma ciemnoczerwone lub brązowe, błyszczące, wzniesione. Liście zielone, owalne, gładkie, z typowym dla dereni równolegle umieszczonym unerwieniem, przeważnie nie większe niż 9 x 5 cm. Na wierzchołkach pędów, w czerwcu ...