Epimedium pstre

Epimedium pstre Epimedium ×versicolor

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Epimedium ×versicolor


Jest to bylina powstała w wyniku skrzyżowania Epimedium grandiflorum i E. pinnatum. Dorasta najczęściej do 30 cm wysokości, rozrastając się poprzez rozłogi i tworząc gęste dywany. Jest jednym z najczęściej uprawianych gatunków epicedium, gdyż posiada liczne walory ozdobne m.in. dekoracyjne kwiaty i liście. Liście złożone są z 9 listków, które mają ładny, sercowaty kształt, w młodości są koloru czerwonego, później stają się zielone, a na jesieni znów zmieniają kolor. Są cienkie i miękkie, długości około 9 cm.

 

Kwiaty pojawiają się w kwietniu i kwitną dość krótko. Są niewielkie, do 2 cm, w kształcie dzwonków z ostrogami, koloru żółtego lub w innych barwach u różnych odmian. Są zebrane w kwiatostany, tworzące luźne grona ponad liśćmi. Epimedium pstre preferuje żyzne, próchniczno-gliniaste gleby, najlepiej stale wilgotne. Dobrze rośnie na stanowiskach półcienistych lub zacienionych. Roślinę tę można sadzić pojedynczo lub w grupach. Dobrze sprawdza się jako roślina zadarniająca sadzona w cieniu pod drzewami lub krzewami. Gatunek ten jest mrozoodporny i dość wytrzymały na trudne warunki. Wiosną najlepiej przyciąć go tuż przy ziemi dla uzyskania lepszego wzrostu.

Napisz swoją recenzję

Epimedium pstre

Epimedium pstre

Epimedium ×versicolor Jest to bylina powstała w wyniku skrzyżowania Epimedium grandiflorum i E. pinnatum. Dorasta najczęściej do 30 cm wysokości, rozrastając się poprzez rozłogi i tworząc gęste dywany. Jest jednym z najczęściej uprawianych gatunków epicedium, gdyż posiada liczne walory ozdobne m.in. dekoracyjne kwiaty i liście. Liście złożone są z 9 listków, które mają ładny, sercowaty kształt, w młodości są koloru ...