Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa Hydrangea paniculata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hydrangea paniculata


Jest to jedna z wielu odmian hortensji, ciesząca oko pięknym kwiatem pojawiającym się latem. Kwiaty są zebrane w stożkowe wiechy dochodzące do 25 centymetrów długości. Kwiaty są kremowego koloru. Pod koniec kwitnienia różowieją. Liście są duże, nawet kilkunastocentymetrowe, eliptyczne i szorstkie. Naturalnie rosnące hortensje w Azji osiągają wysokość około 4 metrów wysokości. U nas dorasta do 2 metrów. Jest to odmiana bardziej odporna na mrozy niż hortensja ogrodowa.

Warunki wzrostu: Pamiętajmy, ażeby hortensje nie sadzić w pełnym słońcu, gdyż nie lubi pełnego nasłonecznienia. Podłoże powinno być próchnicze i kwaśne. Ze względu na dużą ilość aparatu asymilacyjnego i kwiatów, potrzebuje dużą ilość wody w podłożu. Warto obficie ją podlać po sadzeniu. Podłoże zasadowe powinno być zakwaszone torfem wysokim, igliwiem, kora kompostowaną. Można ją także nawozić specjalnymi nawozami. Ale nawożenie powinno się zakończyć już w lipcu.

Pielęgnacja: Należy nawozić, podcinać 4-5 pęd. Kwitnie na tegorocznych pędach. Powinno się ją przycinać wiosną.

Zastosowanie: Można ją sadzić w grupach, miejscach półcienistych. Jako krzew do każdego ogrodu, nasadzeń parkowych. Może być sadzona w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa

Hydrangea paniculata Jest to jedna z wielu odmian hortensji, ciesząca oko pięknym kwiatem pojawiającym się latem. Kwiaty są zebrane w stożkowe wiechy dochodzące do 25 centymetrów długości. Kwiaty są kremowego koloru. Pod koniec kwitnienia różowieją. Liście są duże, nawet kilkunastocentymetrowe, eliptyczne i szorstkie. Naturalnie rosnące hortensje w Azji osiągają wysokość około 4 metrów wysokości. U nas dorasta do 2 metrów. ...