Cis pospolity 'Washingtonii'

Cis pospolity 'Washingtonii' Taxus baccata 'Washingtonii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata  'Washingtonii'

     Jest to krzew cechujący się łagodnym wzrostem, po około 15 latach osiąga przeciętnie 2 m wysokości. Przeważnie jest szerszy niż wyższy, najszerszy zaś w środkowej części. Pędy są wzniesione do góry. Igły tej odmiany są średniej długości, do około 2,5 cm, i szerokie na 3 mm. Na obrzeżach posiadają pasy żółtego koloru, natomiast młode igły są całkowicie żółte. Najintensywniejszą zieloną barwę przybierają zimą i jesienią. 

 

Ciekawe są również owoce wytwarzane prze osobniki żeńskie, w niektórych latach są one bardzo liczne i stanowią dodatkową ozdobę. Są to nasionka otoczone mięsistą czerwoną osnówką. Odmiana najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Wymaga średnio żyznych, gliniastych gleb o umiarkowanej wilgotności i obojętnym ph. Jest idealną rośliną zarówno do ozdoby niewielkich ogrodów przydomowych ale też parków czy szpalerów. Nadaje się również znakomicie do formowania żywopłotów. Do handlu została wprowadzona w roku 1864 w Wielkiej Brytanii.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Washingtonii'

Cis pospolity 'Washingtonii'

Taxus baccata   'Washingtonii'       Jest to krzew cechujący się łagodnym wzrostem, po około 15 latach osiąga przeciętnie 2 m wysokości. Przeważnie jest szerszy niż wyższy, najszerszy zaś w środkowej części. Pędy są wzniesione do góry. Igły tej odmiany są średniej długości, do około 2,5 cm, i szerokie na 3 mm. Na obrzeżach posiadają pasy żółtego koloru, natomiast młode igły są całkowicie żółte. Najintensywniejszą zieloną barwę ...