Enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus'

Enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus' Enkianthus campanulatus 'Albiflorus'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Enkianthus campanulatus 'Albiflorus'


Jest to jedna z najpiękniejszych roślin ogrodowych, zachwycająca swą urodą o każdej porze roku! Jest krzewem dorastającym do około 2 m wysokości, a w naszym klimacie zazwyczaj trochę mniej, około 1,5 m. Dziko rośnie jedynie w Himalajach. Posiada piękne i duże, zimozielone liście, o kształcie eliptycznym, zaostrzone na szczycie, zebrane na końcach pędów w gęste kiście. Jesienią przebarwiają się one na kolory czerwone i pomarańczowe i wyglądają wówczas bardzo efektownie. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca.

 

Kwiaty stanowią największą ozdobę tego krzewu. Są duże, o kształcie dzwonków, kremowobiałe, zebrane w zwisające baldachogrona liczące po kilkanaście kwiatów. Nie jest trudny w uprawie. Preferuje gleby wilgotne, bogate w próchnicę, stanowiska zaś powinny być słoneczne lub półcieniste. Jest odporny na mróz, i tylko podczas większych mrozów na uszkodzenie narażone są najmłodsze pędy, co jednak zdarza się bardzo rzadko. Roślina może być ozdobą każdego ogrodu, dodając mu blasku i świeżości. 

Napisz swoją recenzję

Enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus'

Enkiant dzwonkowaty 'Albiflorus'

Enkianthus campanulatus 'Albiflorus' Jest to jedna z najpiękniejszych roślin ogrodowych, zachwycająca swą urodą o każdej porze roku! Jest krzewem dorastającym do około 2 m wysokości, a w naszym klimacie zazwyczaj trochę mniej, około 1,5 m. Dziko rośnie jedynie w Himalajach. Posiada piękne i duże, zimozielone liście, o kształcie eliptycznym, zaostrzone na szczycie, zebrane na końcach pędów w gęste kiście. Jesienią przebarwiają ...