Cis pośredni 'Profesor Gorczyński'

Cis pośredni 'Profesor Gorczyński' Taxus media 'Profesor Gorczyński'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus media 'Profesor Gorczyński'


Jedna z odmian o polskim rodowodzie. Wyselekcjonowana ze względu na wąsko kolumnowy pokrój, utrzymujący się już od młodego wieku roślin.  Rośliny niewielkie, młode, mające wysokość do 2 – 3 metrów posiadają bardzo smukłą i strzelistą sylwetkę, idealną do zastosowań w kompozycjach opartych na kontrastowych pokrojach. Starsze z kolei egzemplarze tego cisa stają się wręcz monumentalne – duże, często przybierające na szczycie swojej korony kształty zbliżone do postrzępionych szczytów górskich, czego dopełnia bardzo ciemnozielony kolor igieł rośliny. Najlepiej cis ten będzie rósł na glebach żyznych, przepuszczalnych, o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko słoneczne nie jest konieczne do proporcjonalnego wykształcenia korony, cis ten dobrze rośnie także w dużym zacienieniu.

 

Najlepiej sadzić go pojedynczo, jako element górujący nad niższą roślinnością niczym monument, pomnik – takie wrażenie wręcz samo nasuwa się podczas oglądania starszych egzemplarzy. W większych ogrodach, także parkach lub na polanach zieleni miejskiej można pokusić się także o stworzenie nasadzeń grupowych, dobrze wyglądają nieregularnie rozmieszczone skupiska tego cisa, sadzone na otwartej przestrzeni i dobrze widoczne dla użytkowników ogrodu. Mrozoodporność typowa dla cisa pośredniego, podczas surowych zim mogą podmarzać małe sadzonki, większym egzemplarzom raczej nic nie grozi.

Napisz swoją recenzję

Cis pośredni 'Profesor Gorczyński'

Cis pośredni 'Profesor Gorczyński'

Taxus media 'Profesor Gorczyński' Jedna z odmian o polskim rodowodzie. Wyselekcjonowana ze względu na wąsko kolumnowy pokrój, utrzymujący się już od młodego wieku roślin.  Rośliny niewielkie, młode, mające wysokość do 2 – 3 metrów posiadają bardzo smukłą i strzelistą sylwetkę, idealną do zastosowań w kompozycjach opartych na kontrastowych pokrojach. Starsze z kolei egzemplarze tego cisa stają się wręcz monumentalne – duże, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »