Cis pośredni 'Mecenas'

Cis pośredni 'Mecenas' Taxus media 'Mecenas'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus media 'Mecenas'


Cis ten jest jedną z odmian, należący do grupy cisów kolumnowych. Wyróżnia się spośród innych ciemnozielonymi, krótkimi igłami oraz sylwetką wąsko kolumnową, rozszerzającą się nieznacznie ku górze korony. Rośnie wolno, roczny przyrost oscyluje w granicach 10-15 cm, krzewy które osiągnęły wysokość 2 metrów mają około 50-60 cm średnicy. Do najlepszego wzrostu wymaga miejsc żyznych, przepuszczalnych i jednocześnie umiarkowanie wilgotnych, nie przesychających. Stanowiska słoneczne lub lekko zacienione umożliwią proporcjonalne kształtowanie się korony tego cisa, choć często dobrze rośnie również w dużym zacienieniu. Zastosowania tej odmiany mogą być wielorakie, począwszy od nasadzeń symetrycznych, nadających przestrzeni uporządkowania, przez duże klomby oparte na kontrastowaniu różnych form pokrojowych na żywopłotach kończąc.

 

Szczególnie użytkowy charakter posiada ten cis jeśli budujemy z niego żywopłoty – praktycznie nie trzeba ich ciąć, chyba że od góry, w celu spowolnienia tempa wzrostu. Gęste struktury jakie tworzą rozkrzewione korony tej odmiany pozwalają również na budowę coraz popularniejszych obecnie mini labiryntów ogrodowych, które zakładane są w prywatnych ogrodach, ale także w parkach miejskich. Środowisko miast dla cisów nie jest specjalnie uciążliwe, rosną dobrze w warunkach zanieczyszczenia powietrza oraz zapylenia, przez co stały się cenną rośliną obecną w miejskim krajobrazie. Dzięki odmianom takim jak ‘Mecenas’, pole zastosowań tych pięknych roślin w naszym otoczeniu znacznie się poszerza.

Napisz swoją recenzję

Cis pośredni 'Mecenas'

Cis pośredni 'Mecenas'

Taxus media 'Mecenas' Cis ten jest jedną z odmian, należący do grupy cisów kolumnowych. Wyróżnia się spośród innych ciemnozielonymi, krótkimi igłami oraz sylwetką wąsko kolumnową, rozszerzającą się nieznacznie ku górze korony. Rośnie wolno, roczny przyrost oscyluje w granicach 10-15 cm, krzewy które osiągnęły wysokość 2 metrów mają około 50-60 cm średnicy. Do najlepszego wzrostu wymaga miejsc żyznych, przepuszczalnych i ...