Choina kanadyjska 'Microphylla'

Choina kanadyjska 'Microphylla' Tsuga canadensis 'Microphylla'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Tsuga canadensis 'Microphylla'

     Odmiana ‘Microphylla’ choiny kanadyjskiej jest jedną z rzadziej spotykanych nie tylko w Polskich ogrodach, ale w ogóle na świecie. Może to dziwić, ponieważ delikatna sylwetka jaka występuje już u gatunku, jest u tej odmiany dodatkowo podkreślona dzięki bardzo krótkim igłom. Dzięki temu młode pędy wydają się być jeszcze cieńsze, bardziej delikatne i zwiewne, a korona budowana z takich gałązek bardzo delikatna, ażurowa. Oczywiście to tylko wrażenie optyczne, choiny bowiem posiadają silne pędy, a wyłamania konarów spowodowane na przykład silnym wiatrem należą do rzadkości. Drzewo rośnie średnio szybko, roczne przyrosty mogą dochodzić do 40-50 cm długości, pokrój jaki formuje jest typowy dla gatunku – piramidalny w młodości z przewisającymi pędami u większych osobników. Cecha, wyróżniająca tę odmianę – bardzo krótkie igły, nierzadko krótsze niż 1 cm, ułożone gęsto na pędach predestynują to drzewo do wzrostu w miejscach widocznych, niedaleko od traktów, ścieżek.

 

Najlepiej prezentuje się sadzona pojedynczo, w większych skupiskach, w klombach również będzie rosła bujnie, ale część jej charakteru zostanie w ten sposób ukryta przed naszymi oczami. Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyznych, wilgotnych. W młodości znosi zacienienie, starsze osobniki potrzebują jednak pełnej ekspozycji na słońce, w przeciwnym razie mogą rosnąć nieco rachitycznie. Polecamy tę odmianę szczególnie do ogrodów prowadzonych w stylu swobodnym, naturalistycznym. W trakcie roku nie wymaga żadnych zabiegów poza okrywaniem w obliczu silnych mrozów, co tyczy się jednak tylko młodych sadzonek. Dodatkowo można zabezpieczyć także płytkie korzenie rośliny poprzez ściółkowanie w niewielkim promieniu od pnia drzewa.

Napisz swoją recenzję

Choina kanadyjska 'Microphylla'

Choina kanadyjska 'Microphylla'

Tsuga canadensis 'Microphylla'      Odmiana ‘Microphylla’ choiny kanadyjskiej jest jedną z rzadziej spotykanych nie tylko w Polskich ogrodach, ale w ogóle na świecie. Może to dziwić, ponieważ delikatna sylwetka jaka występuje już u gatunku, jest u tej odmiany dodatkowo podkreślona dzięki bardzo krótkim igłom. Dzięki temu młode pędy wydają się być jeszcze cieńsze, bardziej delikatne i zwiewne, a korona budowana z takich gałązek bardzo ...