Bukszpan 'Green Mountain'

Bukszpan 'Green Mountain' Buxus 'Green Mountain'

6,50 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-15cm

Buxus 'Green Mountain'

  Liściasty, zimozielony krzew z rodziny bukszpanowatych. Osiąga wysokość około 1,5-2 metrów wysokości, jednakże ma stosunkowy powolny wzrost. Pokrój na bardzo gęsty, zwarty tworząc kule. Liście ciemnozielone, lancetowate, dosyć drobne, skórzaste. Najlepiej rośnie na dobrze przepuszczalnych glebach stosunkowo wilgotnych o kwaśnym zasobie. Roślina dobrze rośnie na każdym stanowisku, jednak na stanowisku słonecznym roślina będzie bardziej energiczna. Krzew bardzo tolerancyjny na ścinanie, przycinanie. Roślina bardzo wrażliwa na bezpośrednie wiatry oraz nie znosi za dobrze mrozów. Zastosowanie: Bukszpan polecany jest do uprawy w donicach, ogrodach skalnych, małych przydomowych ogródkach. 

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan 'Green Mountain'

Bukszpan 'Green Mountain'

Buxus 'Green Mountain'   Liściasty, zimozielony krzew z rodziny bukszpanowatych. Osiąga wysokość około 1,5-2 metrów wysokości, jednakże ma stosunkowy powolny wzrost. Pokrój na bardzo gęsty, zwarty tworząc kule. Liście ciemnozielone, lancetowate, dosyć drobne, skórzaste. Najlepiej rośnie na dobrze przepuszczalnych glebach stosunkowo wilgotnych o kwaśnym zasobie. Roślina dobrze rośnie na każdym stanowisku, jednak na stanowisku ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »